Ես բացառում եմ, որ որևէ պաշտոնյայի գլխին կարող են գործ սարքել. Լենա Նազարյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Լենա Նազարյանը բացառում է, որ քաղաքական պատվեր է իրականացվում Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ։
«Ես բացառում եմ, որ որևէ մեկի, որևէ պաշտոնյայի, այսպես ասած, գլխին կարող են գործ սարքել։ Նաև բացառում եմ, որ որևէ մեկը մեղավոր լինելու դեպքում մնա անպատիժ», - այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահը։
Լենա Նազարյանը, թեպետ համարում է, որ ԱԱԾ-ի կողմից քննվող քրեական գործի փաստերը հասանելի չեն, բայց մյուս կողմից նշում է, որ վստահում է ԱԱԾ-ի գործողություններին։
Այդուհանդերձ, ԱԺ փոխնախագահը պնդեց. «Մենք ասել ենք, որ կոռուպցիայի, չարաշահումների, վատնումների դեմ պայքարում մարդկանց չենք բաժանելու յուրայինների, օտարների, ինչպես եղել է նախկինում։ Այդ բաժանումը չի լինելու։ Եվ կարծում եմ՝ արդեն համոզվել եք»։
Հիշեցնենք՝ Սանասարյանին ԱԱԾ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք էր առաջադրվել պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու համար և նրա նկատմամբ ընտրվել էր խափանման միջոց ստորագրություն չհեռանալու համար։

“I exclude the possibility of making up a case against someone, and I also exclude that a guilty will avoid punishment,” the vice speaker stated at the NA today.
She said that though the materials of the case studied by the NSS are unavailable, she said she trusts the actions of the NSS.
Nazaryan said that in the cases of corruptions, abuses and embezzlements all will be punished with no divisions being made between associates and non-associates. “There will never be a divisions and I think you have got convinced in it,” she said.
NSS has brought charges against Davit Sanasaryan accusing him of abuse of power. Signature bond on not leaving the country has been applied as preventive measure.