Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպեն մայիսի 29-ին Ղազախստանում
ՌԴ Դաշնային խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի ղեկավարները՝ Վլադիմիր Պուտինն ու Նիկոլ Փաշինյանը կարող են երկկողմ հանդիպում անցկացնել մայիսի 29-ին Ղազախստանում կայանալիք Եվրասիական տնտեսական միության բարձրագույն խորհրդի շրջանակներում:
«ՌԴ և Հայաստանի քաղաքական փոխգործակցությունը շատ կառուցողական է և դինամիկ: Մեր երկրների ղեկավարներն անցյալ տարի հանդիպել են յոթ անգամ, նրանք մշտական կապի մեջ են, առկա են հեռախոսազրույցներ: Մայիսի 29-ին Ղազախստանում կայանալիք ԵԱՏՄ Բարձրագույն խորհրդի հերթակում տեղի կունենա հանդիպում, իսկ հոկտեմբերի 1-ին նույն միջոցառումը կանցկացվի Երևանում, որտեղ մեր երկրների ղեկավարները ևս հնարավորություն կունենան հանդիպելու», - ասել է նա ՀՀ Ազգային Ժողովի խոսնակ Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպման ժամանակ:

Никол Пашинян и Владимир Путин встретятся 29 мая в Казахстане
Спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко сообщила, что лидеры РФ и Армении Владимир Путин и Никол Пашинян могут провести двустороннюю встречу «на полях» Высшего совета Евразийского экономического союза, который пройдет 29 мая в Казахстане.
«Политическое взаимодействие РФ и Армении выстраивается очень конструктивно, динамично. Лидеры наших стран в прошлом году встречались семь раз, они находятся в постоянном контакте, телефонные разговоры. Двадцать девятого мая будет встреча на полях Высшего совета ЕАЭС, который будет проходит в Казахстане, а 1 октября такое же мероприятие будет проходить в Ереване, где также будет возможность лидерам наших стран провести встречу», - заявила она на встрече с председателем Национального собрания Армении Араратом Мирзояном.