«Ժամանակ». Իշխանությունները մոռացե՞լ են Ցեղասպանության հերթական՝ 104-րդ տարելիցի մասին
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Այսօր ապրիլի 20-ն է, և այնպիսի տպավորություն է, որ Հայաստանի իշխանությունները մոռացել են Ցեղասպանության հերթական՝ 104-րդ տարելիցի մասին:
Ի տարբերություն նախորդ տարիների, երբ Երևանի և մյուս քաղաքների փողոցներում ու մայրուղիներում տեղադրվում էին Ցեղասպանությանը վերաբերող ցուցապաստառներ, անցկացվում էին գիտաժողովներ և ցուցադրություններ, այս տարի տարելիցը որոշվել է պետական մակարդակով մոռացության մատնել:
Իշխանությունը հիմա զբաղված է իր հաղթանակը՝ Քաղաքացու օրը նշելով, և կառավարությունը միջոցներ է հատկացնում նոր իշխանության ծննդյան տոնը նշելու համար»:

«Жаманак»: Кажется, власти забыли об очередной годовщине Геноцида армян
Сегодня – 20 апреля, и складывается такое впечатление, что власти Армении забыли об очередной – 104-й – годовщине Геноцида армян, пишет газета «Жаманак».
В отличие от прошлых лет, когда на улицах, автодорогах Еревана и других городов устанавливали касающиеся темы Геноцида плакаты, проводились научные конференции и выставки, то в этом году принято решение предать забвению годовщину на государственном уровне, указывает газета.
«Власти сейчас заняты празднованием своей победы – Дня гражданина, и правительство выделяет средства на празднование дня рождения новой власти», – пишет газета «Жаманак».