Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակը պատգամավորներին հորդորել է ձեռնպահ մնալ պատերազմական կոչերից
Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակ Օքթայ Ասադովը հորդորել է պատգամավորներին ձեռնպահ մնալ ռազմական ճանապարհով ղարաբաղյան հակամարտության լուծման վերաբերյալ կոչերից:
«Ինչի՞ մենք կարող ենք հասնել միմիայն պատերազմի մասին զգացմունքային կոչերով: Եթե հակամարտությունը հնարավոր է կարգավորվել խաղաղ ճանապարհով, ապա ինչու՞ պետք է դրան դեմ լինենք», - ասել է Օ.Ասադովը՝ այսօր խորհրդարանի նիստում:
Նրա խոսքով՝ պատգամավորները պետք է շատ «զգույշ լինեն այս թեմայի շուրջ»:
«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը միշտ հայտարարում է, որ մեր տարածքային ամբողջականությունը քննարկման առարկա չէ: Հետևաբար, պատգամավորները պետք է զգույշ լինեն պատերազմի մասին իրենց կոչերում», - ընդգծել է Ասադովը:

Спикер парламента Азербайджана призвал депутатов воздержаться от призывов к войне
Спикер парламента Азербайджана Октай Асадов призвал депутатов воздержаться от призывов к урегулированию нагорно-карабахского конфликта военным путем, сообщает Интерфакс-Азербайджан.
«Чего мы можем добиться одними эмоциональными призывами к войне? Если конфликт можно решить мирным путем, то зачем выступать против этого?», - сказал О.Асадов на заседании парламента.
По его словам, депутаты парламенты должны очень «осторожно подходить к этой теме».
«Президент Азербайджана Ильхам Алиев всегда заявляет, что наша территориальная целостность не является предметом обсуждения. Поэтому депутаты должны быть осторожными в своих призывах к войне», - подчеркнул О.Асадов.