Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակը պատգամավորներին հորդորել է ձեռնպահ մնալ պատերազմական կոչերից
Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակ Օքթայ Ասադովը հորդորել է պատգամավորներին ձեռնպահ մնալ ռազմական ճանապարհով ղարաբաղյան հակամարտության լուծման վերաբերյալ կոչերից:
«Ինչի՞ մենք կարող ենք հասնել միմիայն պատերազմի մասին զգացմունքային կոչերով: Եթե հակամարտությունը հնարավոր է կարգավորվել խաղաղ ճանապարհով, ապա ինչու՞ պետք է դրան դեմ լինենք», - ասել է Օ.Ասադովը՝ այսօր խորհրդարանի նիստում:
Նրա խոսքով՝ պատգամավորները պետք է շատ «զգույշ լինեն այս թեմայի շուրջ»:
«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը միշտ հայտարարում է, որ մեր տարածքային ամբողջականությունը քննարկման առարկա չէ: Հետևաբար, պատգամավորները պետք է զգույշ լինեն պատերազմի մասին իրենց կոչերում», - ընդգծել է Ասադովը:

Azerbaijani parliament speaker calls MPs to refrain from calls about war
Azerbaijani parliament speaker Ogtay Asadov urged the parliamentarians avoid calls on military solution of Karabakh conflict.
“What can we reach by emotional calls about war only? If it is possible to settle the conflict in a peaceful way, why should we be against it?” Asadov said at the parliamentary session today.
He said that parliamentarians must be very cautious in this issue.
“Azerbaijani president Ilham Aliyev always states that the issue of our territorial integrity is not a subject of discussion. Thus, the parliamentarians must be cautious in their calls about war,” Asadov said.