«Իրատես». Իշխանական հիերարխիայում սպասվում են կադրային լուրջ վերադասավորումներ
«Իրատես» թերթը գրում է. «Ամռանը` հունիս-հուլիս ամիսներին, իշխանական հիերարխիայում սպասվում են կադրային լուրջ վերադասավորումներ: Հիշենք` վարչապետին կից գործում է մի քանի հոգուց կազմված կադրային «կաստինգ» իրականացնող թիմ, որի ուսումնասիրությունների արդյունքների վրա էլ տեղի կունենան սպասվող փոփոխությունները, որոնք կլինեն առաջին հերթին կառավարությունում։ Ընդ որում, բավականին բարձր մակարդակներում:
Կառավարության մեր աղբյուրները չեն բացառում, որ բանը հասնի մինչև Կարգին Հայկոյին` Երևանի քաղաքապետին: Բանն այն է, որ քաղաքի այսօրվա աղտոտ, անծաղիկ, չխնամված տեսքն արդեն իսկ ազդում է «բիչոկներ» հավաքելու սիրահար վարչապետի նյարդերի վրա։
Եթե այսպես շարունակվի, «հունիս-հուլիս ամիսներին աղբահանության առումով ուղղակի կատաստրոֆա կլինի. վարչապետը «ժերտվա» կտա Մարությանին, որպեսզի հանգստացնի առանց այն էլ իրենից մեծ հիասթափություն ապրող ժողովրդին, պարզապես առաջացել է զուգահեռ խնդիրը` իսկ ու՞մ նշանակել... «Իմ քայլի» ավագանիում չկա կոմպետենտ մարդ, որը կկարողանա հոգալ Երևանի` հիդրայի վերածվող խնդիրները», - ասաց մեր աղբյուրը»:

«Иратес»: Во властной иерархии ожидаются серьезные кадровые перестановки
Газета «Иратес» пишет, что летом, в июне-июле, в иерархии власти ожидаются серьезные кадровые перестановки. Напомним, при премьер-министре действует состоящая из нескольких человек и проводящая кадровый «кастинг» команда, на основе изучений которой произойдут ожидающиеся изменения, которые в первую очередь заденут правительство. При этом на довольно высоком уровне.
«Наши источники в правительстве не исключают, что дело может дойти до мэра Еревана – Каргин Айко. Дело в том, что грязный, неухоженный и запущенный вид города уже действует на нервы любителя собирать «бычки» премьер-министра.
Если так продолжится, в июне-июле в плане вывоза мусора создастся просто катастрофа и премьер-министр "принесет в жертву" Марутяна, чтобы успокоить и без того разочарованный от него народ, просто возникла параллельная проблема – а кого назначить… Во фракции "Мой шаг" Совета старейшин нет компетентного человека, который сможет позаботиться о превращающихся в гидру проблемах Еревана», - сказал источник издания.