«Փաստ». ՔՊ քաղխորհրդի նիստը անցել է բավականին թեժ մթնոլորտում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, առաջիկա համագումարին ընդառաջ տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղխորհրդի նիստը: «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այն անցել է բավականին թեժ մթնոլորտում, ինչը ՔՊ-ում գնահատում են որպես ներկուսակցական դեմոկրատիայի վկայություն: Հատկապես բուռն քննարկումներ են եղել համագումարի անցկացման ժամկետների առումով:
Ըստ մեր աղբյուրի փոխանցման, համագումարն ի սկզբանե նախատեսված է եղել անցկացնել մայիսին: Սակայն Նիկոլ Փաշինյանը զայրացել է և նշել, որ համագումարի նախապատրաստական աշխատանքներում գրեթե ոչինչ արված չէ, և իրենք մայիսին պարզապես չեն հասցնի այն անցկացնել:
Ամենայն հավանականությամբ, համագումարը կանցկացվի հունիսին: Ի դեպ, դեռ օրեր առաջ նշել էինք, որ ՔՊԿ վարչության նախագահի ամենահավանական թեկնածուն ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանն է, թեպետ ՔՊ-ականները պնդում են, որ այդ հարցը դեռևս չի քննարկվել»:

«Паст»: Заседание политсовета партии «Гражданский договор» прошло в довольно бурной обстановке
Газета «Паст» пишет, что как известно, в преддверие предстоящего съезда состоялось заседание политсовета партии «Гражданский договор». По сведениям издания, оно прошло в довольной бурной обстановке, что в партии «Гражданский договор» рассматривают в качестве свидетельства внутрипартийной демократии. Особенно бурными были обсуждения вокруг сроков проведения съезда.
Как передают наши источники, изначально предусматривалось провести съезд в мае. Однако Никол Пашинян возмутился и отметил, что в плане подготовительных работ к съезду почти ничего не сделано, и они просто не успеют организовать его в мае.
По всей видимости, съезд будет проведен в июне. Кстати, несколько дней назад мы отмечали, что наиболее вероятным кандидатом на должность председателя правления партии «Гражданский договор» является министр образования и науки Араик Арутюнян, хотя и члены партии утверждают, что этот вопрос пока не обсуждался», - пишет газета.