Գագիկ Ծառուկյանը ձեռնարկատիրական գործունեությամբ չի զբաղվում. ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ձեռնարկատիրական գործունեությամբ չի զբաղվում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԿԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը՝ մեկնաբանելով այն տեղեկությունը, որ «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանը դիմում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ խնդրելով ՀՀ Սահմանադրության 176-րդ հոդվածի սահմանված կարգով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ հարուցել քրեական հետապնդում:
Իդեպ, «ՔՈ» կուսակցությունն իր տարածած հաղորդագրության մեջ մանրամասնել է, որ խոսքը վերաբերվում է ապօրինի ձեռնարակատիրական գործունեությամբ զբաղվելու կասկածին, ինչի հաստատման դեպքում նշված պատգամավորի լիազորությունները պետք է դադարեցվեն։
«Հայաստանի Հանրապետությունում բիզնեսը պետական կառավարման համակարգից պետք է տարանջատված լինի և վերջ». գրված է կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Ես ծանոթ չեմ նյութերին, ես միայն գիտեմ մի բան, որ պարոն Ծառուկյանը ձեռնարկատիրական գործունեությամբ չի զբաղվում», - ասաց պատգամավորը:
Հարցին՝ ԲՀԿ առաջնորդն անձամբ տեղյա՞կ է Սուրեն Սահակյանի գործողություններից և ինչ դիրքորոշում ունի դրանց վերաբերյալ, մեր զրուցակիցը պատասխանեց, որ տեղյակ չէ, Գագիկ Ծառուկյանին չի տեսել և նրա հետ չի զրուցել: Գևորգ Պետրոսյանը դժվարացավ տեսակետ հայտնել, թե ինչու է «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղարը դիմել ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ լավ իմանալով, որ ԲՀԿ առաջնորդը ձեռնարկատիրությամբ չի զբաղվում:

Gagik Tsarukyan is not dealing with entrepreneurship: Gevorg Petrosyan
Leader of Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan is not dealing with entrepreneurship, lawmaker of the faction Gevorg Petrosyan told Aysor.am, commenting on the information about complaint submitted to Armenia’s Attorney general Artur Davtyan against lawmaker Gagik Tsarukyan by the secretary of the Civil Contract party’s executive body Suren Sahakyan.
In the statement the Civil Contract party said that the complaint relates to the suspicion on illegal entrepreneurship. If proved, the authorities of the lawmaker must be suspended.
“In the Republic of Armenia business must be separated from the state governance system, that’s all,” the party’s statement says.
“I am not familiarized with the materials but I know that Mr Tsarukyan is not dealing with entrepreneurship,” the lawmaker said.
Asked whether the PAP leader is aware of Sahakyan’s actions and whether he expressed position over them, Petrosyan said that he did not see Tsarukyan and has no information.