Մարտի 1-ի վերաբերյալ քրեական գործը, որով անցնում են նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ուղարկվել է դատարան
29/04/2019 12:09
Մարտի 1-ի վերաբերյալ քրեական գործը, որով մեղադրյալներ են նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ուղարկվել է դատարան, այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
«Գործով մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից հաստատվել է 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քննված քրեական գործից անջատված մասով՝ ըստ մեղադրանքի Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Գևորգյանի մեղադրական եզրակացությունը:
Քրեական գործն այդ մասով ուղարկվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան», - նշում է նա:

Уголовное дело о событиях 1-2 марта направлено в суд
Уголовное дело о событиях 1-2 марта, в рамках которого обвиняются бывшие высокопоставленные должностные лица, направлено в суд, сообщает советник генерального прокурора Армении Гор Абраамян.
«Прокурор, осуществляющий надзор за законностью в стадии в досудебного судопроизводства, подтвердил обвинительное заключение в отношении Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Армена Геворкяна по выделенному в отдельное производство уголовному делу о событиях, произошедших в Ереване 1-2 марта 2008 года.
Уголовное дело по этой части направлено в суд общей юрисдикции первой инстанции Еревана», - отметил Гор Абраамян.