Հայաստանը երկիր է, որին բնորոշ են քաղաքական կայունությունն ու կանխատեսելիությունը. ՀՀ վարչապետը՝ ԵԱՏՄ նիստում
Ինչպես բազմիցս նշել եմ, ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունը մեր ղեկավարության առաջնահերթություններից մեկն է, այսօր Երևանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր Հայաստանում տեղի են ունենում արմատական բարեփոխումներ, որոնք վերաբերում են մեր հասարակության բոլոր ոլորտներին: Դրանց վերջնական նպատակն է մրցակցային ու տեխնոլոգիապես զարգացած տնտեսության ստեղծումը», - ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նա նշեց, որ վերջին տարում հաջողվել է շոշափելի արդյունքներ գրանցել կոռուպցիայի դեմ պայքարում, տնտեսվարող սուբյեկտների համար հավասար դաշտի ստեղծման, դատական իշխանության անկախության հարցերում:
«Մեզ հաջողվել է մինիմալի հասցնել արհեստական մոնոպոլիաների ու օլիգոպոլիաների գործունեությունը: Այսօր Հայաստանում ոչ ոք չի կարող մանիպուլացիա իրականացնել իր քաղաքական ազդեցությամբ ու ազդեցության լծակներով՝ տնտեսական նպատակների հասնելու համար», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ սա առողջացրել է տնտեսական ու քաղաքական մթնոլորտը երկրում:
«Այսօր Հայաստանը դինամիկ զարգացող երկիր է, որին բնորոշ է քաղաքական կայունությունն ու կանխատեսելիությունը», - ասաց Հայաստանի վարչապետը:

Armenia is dynamically developing country with political stability: Nikol Pashinyan
Membership to the Eurasian Economic Union is one of Armenia’s priorities, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the session of the Eurasian inter-governmental council’s session today.
“Radical reforms are taking place in Armenia today relating to all public sectors. Their final goal is to create competitive and technologically developed economy,” head of Armenia’s government stated.
He said during the past year noticeable results have been registered in fighting against corruption, in registering equal field for companies, in ensuring independence of judicial power.
“We succeeded to minimize the activity of artificial monopolies and oligopolies. Today no one can make manipulations in Armenia with his political influence or any other levers for reaching economic goals,” Nikol Pashinyan said.
He said it healed the economic and political atmosphere in the country. “Today Armenia is a dynamically developing country with political stability,” the Armenian premier said.