«Ժողովուրդ». «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունում իրավիճակը լարված է
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն` ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունում իրավիճակը լարված է: Վերջին օրերին ակտիվացել են այն տեղեկությունները, որ իշխանությունները նպատակ ունեն «չեզոքացնել» ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին:
Դրա վառ վկայությունը նաև ՔՈ կուսակցության անակնկալ դիմումն է դատախազին՝ ՀՀ Սահմանադրությունը խախտելու համար Գ. Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու և նրան պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ:
Ըստ մեր տեղեկությունների` ԲՀԿ-ում տեղյակ են, որ ՔՊ-ում ևս բողոքի ալիք է բարձրանում Գագիկ Ծառուկյանի` «գործարար» լինելու հանգամանքի հետ կապված, և այն շատ ակտիվ քննարկվել է նաև ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության վերջին նիստում: ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը այս առիթով «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում հայտարարեց, որ դեռևս պաշտոնական որևէ հայտարարություն չկա, ուստի ինքը զերծ կմնա որևէ բան մեկնաբանելուց»:

«Жоховурд»: Во фракции «Процветающая Армения» – напряженная ситуация
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в парламентской фракции «Процветающая Армения» царит напряженная ситуация. В последние дни активно муссируются сведения о том, что власти намерены «нейтрализовать» лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Ярким свидетельством этого является также неожиданное обращение партии «Решение гражданина» о возбуждении уголовного преследования в отношении Гагика Царукяна из-за нарушения Конституции и его лишении депутатской неприкосновенности.
По сведениям издания, в «Процветающей Армении» знают о том, что в партии «Гражданский договор» также назревает недовольство в связи с «предпринимательством» Гагика Царукяна и этот вопрос очень активно обсуждался на последнем заседании фракции «Мой шаг». Секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян в беседе с корреспондентом газеты заявил по этому поводу, что «пока какого-либо официального заявления нет, посему он воздержится от комментариев».