«Սպայկա»-ի տնօրենն ազատ է արձակվել
«Դավիթ Ղազարյանը ստորագրությամբ ազատ է արձակվել»,- Aysor.am-ին տեղեկացրեց Ղազարյանի փաստաբան Կարեն Սարդարյանը։
Նշենք, որ ՊԵԿ-ն այսօր հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ նշելով, որ Դավիթ Ղազարյանին կալանքի տակ պահելու հիմքերը վերացել են։
«Սպայկա»-ի տնօրենը քրեական գործի շրջանակներում միասնական հաշվեհամարին վճարել է 1 միլիարդ ՀՀ դրամ գումար։
Նախաքննության նկատմամբ դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից որոշում է կայացվել խափանման միջոցը՝ կալանավորումը փոփոխելու մասին։
Դավիթ Ղազարյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 205 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքեր կամ պարտադիր այլ վճարումներ վճարելուց չարամտորեն խուսափելու համար։
Ըստ ՊԵԿ հաղորդագրության՝ «Սպայկա» ընկերությունը պետական բյուջե չի վճարել ընկերության կողմից իրականացված ձեռնարկատիրական գործունեության արդյունքում առաջացած 7 միլիարդ դրամ մաքսատուրք և հարկ։

Директор компании «Спайка» освобожден из-под стражи
«Давид Казарян отпущен под подписку о невыезде», - сообщил Aysor.am адвокат Давида Казаряна Карен Сардарян.
Напомним Комитет государственных доходов Армении распространил сегодня сообщение о том, что основания для содержания под стражей директора компании «Спайка» Давида Казаряна устранены.
Директор компании «Спайка» Давид Казарян в рамках уголовного дела перечислил на единый счет сумму в размере 1.000.000.000 драмов. Осуществляющий надзор над предварительным следствием прокурор принял решение о замене меры пресечения в виде ареста.
Напомним, Давид Казарян обвиняется по признакам ч.2 ст. 205 Уголовного кодекса Армении – уклонение от уплаты налогов, пошлин или иных обязательных платежей в особо крупных размерах.