«Լուրն ապատեղեկատվություն է». Սերժ Սարգսյանն ու Արմեն Սարգսյանը չեն հանդիպել
Ինչպես ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից, այնպես էլ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմից հերքում են Արմեն Սարգսյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպման մասին ԶԼՄ-ներից մեկով տարածված լուրը։
«Ապատեղեկատվություն է: Իրականությանը բացարձակապես չի համապատասխանում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպման լուրը»,- Aysor.am-ին ասացին ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից։
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը ևս Aysor.am-ի հետ հեռախոսազրուցի ժամանակ հերքեց հանդիպման մասին լուրը։
«Սուտ է, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասաց Հասմիկ Պետրոսյանը։
Նշենք, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթն այսօր գրել էր, որ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել են:

Information about meeting of Armenia’s third president Serzh Sargsyan and incumbent president Armen Sarkissian does not correspond to reality
Armenia’s third president Serzh Sargsyan and incumbent president Armen Sarkissian have not met. The office of the second president as well as the presidential office reject the information spread by some mass media.
“It is disinformation. The information about the meeting between Armenia’s third president Serzh Sargsyan and Armenia’s incumbent president Armen Sarkissian does not correspond to reality,” the representative of the office of the third president told Aysor.am.
Aide to the president Armen Sarkissian Hasmik Petrosyan also rejected the information in a phone conversation with Aysor.am.