«Լուրն ապատեղեկատվություն է». Սերժ Սարգսյանն ու Արմեն Սարգսյանը չեն հանդիպել
Ինչպես ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից, այնպես էլ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմից հերքում են Արմեն Սարգսյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպման մասին ԶԼՄ-ներից մեկով տարածված լուրը։
«Ապատեղեկատվություն է: Իրականությանը բացարձակապես չի համապատասխանում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպման լուրը»,- Aysor.am-ին ասացին ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից։
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը ևս Aysor.am-ի հետ հեռախոսազրուցի ժամանակ հերքեց հանդիպման մասին լուրը։
«Սուտ է, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասաց Հասմիկ Պետրոսյանը։
Նշենք, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթն այսօր գրել էր, որ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել են:

Это дезинформация – Серж Саргсян и Армен Саркисян не встречались
Как офис третьего президента Армении Сержа Саргсяна, так и аппарат президента Армении Армена Саркисяна опровергают распространенные сегодня одним из СМИ сведения о встрече между Арменом Саркисяном и Сержем Саргсяном.
«Это дезинформация. Слух о встрече между третьим президентом Армении Сержем Саргсяном и президентом Армении Арменом Саркисяном абсолютно не соответствует действительности», - заявили Aysor.am в офисе третьего президента Сержа Саргсяна.
«Это ложь и не соответствует действительности», - заявила помощник президента Армении Асмик Петросян.
Отметим, газета «Жоховурд» сегодня написала о том, что президент Армении Армен Саркисян и председатель Республиканской партии Серж Саргсян встречались.