Դատավորը ինքնաբացարկ է հայտնել՝ հրաժարվելով քննել Քոչարյանի և մյուսների վերաբերյալ քրեական գործը
Մարտի 1-ի գործով նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանին, Յուրի Խաչատուրովի և Արմեն Գեւորգյանի գործով Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վարդան Լևոնի Գրիգորյանը ինքնաբացարկ է հայտնել, Aysor.am-ին տեղեկացրեց Բարձրագույն դատական խորհրդի հասարակայնության հետ կապերի և մամուլի ծառայության պետ Արման Խաչատրյանը:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ մարտի 1-ի վերաբերյալ քրեական գործը հանձնվել է գրասենյակ՝ մեկ այլ դատավորի վերամակագրելու համար։
Արման Խաչատրյանը, սակայն, առայժմ չցանկացավ բացատրել, թե ինչ հիմքով է դատավորը ինքնաբացարկ հայտնել։
Նկատենք, որ ըստ որոշ տեղեկությունների, Վարդան Գրիգորյանը 2008 թվականին մարտի 1-ի գործով ներգրավված է եղել որպես փաստաբան և, թերևս, այդ հիմքով էլ հրաժարվել է նոր իրողություններում քննել Մարտի 1-ի վերաբերյալ գործը։

Judge of Yerevan court of general jurisdiction Vardan Grigoryan who was to examine the March 1 criminal case involving ex high-ranking officials Robert Kocharyan, Seyran Ohanyan, Yuri Khachaturov and Armen Gevorgyan has declared about self-withdrawal, head of the public relations department of Supreme Judicial Council Arman Khachatryan told Aysor.am.
He said the criminal case has been sent for reissuing to other judge.
Khachatryan though did not unveil the causes of self-withdrawal of the judge.
According to some information, Vardan Grigoryan was involved as a lawyer in March 1, 2008 criminal case and this may have served as a ground for his self-withdrawal.