Երկրի խնդիրները լուծվել պրծել ա, սաղի դարդ ու ցավը մնացել ա Ծառուկյանի մանդատը. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
07/05/2019 11:28
ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը մանդատից հրաժարվելու հիմքեր չի տեսնում։ «Ինչո՞ւ եք ամեն ինչ վերագրում իշխանությանը։ Չեմ ուզում հավատալ, որ սա իշխանությունն է անում», - խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով իր մանդատի հիմքերը քննելու մասին խոսակցություններին։
Դիտարկմանն ո՞ւմ է անհրաժեշտ նման քաղաքական օրակարգ ստեղծելը, Ծառուկյանն ասաց. «Չկայացած մարդիկ, չերևացող մարդիկ իրենց երևալու համար նման բաներ են կատարում»:
Նա ընդգծեց, որ բոլորի պահվածքն իր համար կանխատեսելի է։ Ծառուկյանը նշեց, որ չի ուզում պատկերացնել, թե այս ամենի հիմքում քաղաքական ենթատեքստ կա։
Դիտարկմանը, թե կան պնդումներ, որ Ծառուկյանին մանդատը պետք է կապեր ստեղծելու համար, Ծառուկյանն արձագանքեց, որ ինքը բազմաթիվ ծանոթություններ ունի, ու իր կապերն այնքան մեծ են, որ պատգամավորական մանդատը դրա հետ կապ չունի:
«Սաղի դարդ ու ցավը մնացել ա Ծառուկյանի մանդատը: Երկրի խնդիրները լուծվել պրծել ա հա՞, դա ա մնացել: Ծառուկյանը՝ որպես պատգամավոր, մի անգամ գնաց Բրյուսել՝ Եվրապարլամենտ, 80 պատգամավոր հրավիրեց Հայաստան, նրանցից 25-ին տարավ Ղարաբաղ, որ էս 30 տարվա մեջ 25 պատգամավոր կյանքում չէր գնացել Արցախ, բայց եթե «վերտալյոտ» էլ տրամադրեին, նախանձությունից էդ էլ չտրամադրեցին, կարայի 40-50 պատգամավոր տանեի», - ասաց Ծառուկյանը:

Всех волнует только вопрос мандата Царукяна, как будто остальные проблемы в стране решены – Гагик Царукян
Руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян не видит оснований для отказа от мандата. «Почему все приписываете властям? Не хочу верить в то, что это делают власти», - заявил сегодня Гагик Царукян в беседе с журналистами в парламенте, касаясь разговоров об обсуждении его депутатского мандата.
На замечание, кому нужно формировать подобную политическую повестку, Гагик Царукян сказал: «Несостоявшимся людям, людям, которые незаметны и делают все, чтобы их заметили».
Он подчеркнул, что может прогнозировать поведение всех. Гагик Царукян отметил, что не хочет предполагать, что в основе всего этого есть политический подтекст.
На замечание о том, что некоторые утверждают, что мандат нужен Царукяну, чтобы создавать связи, руководитель фракции «Процветающая Армения» ответил, что у него есть большие связи и многочисленные знакомства, посему депутатский мандат никак не связан с этим.
«Всех волнует только одна проблема – мандат Царукяна. Разве остальные проблемы в стране решены, осталось только это? Царукян как депутат, один раз поехал в Брюссель – в Европарламент, и пригласил в Армению 80 депутатов, 25 из них повез в Карабах, когда за 30 лет Арцах не посещали 25 депутатов. Но если бы предоставили «вертолет», из зависти даже этого не сделали, мог бы повезти 40-50 депутатов», - заявил он.
На вопрос, осуществляется ли в его отношении политическое преследование, Гагик Царукян вспомнил анекдот.