Երկրի խնդիրները լուծվել պրծել ա, սաղի դարդ ու ցավը մնացել ա Ծառուկյանի մանդատը. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
07/05/2019 11:28
ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը մանդատից հրաժարվելու հիմքեր չի տեսնում։ «Ինչո՞ւ եք ամեն ինչ վերագրում իշխանությանը։ Չեմ ուզում հավատալ, որ սա իշխանությունն է անում», - խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով իր մանդատի հիմքերը քննելու մասին խոսակցություններին։
Դիտարկմանն ո՞ւմ է անհրաժեշտ նման քաղաքական օրակարգ ստեղծելը, Ծառուկյանն ասաց. «Չկայացած մարդիկ, չերևացող մարդիկ իրենց երևալու համար նման բաներ են կատարում»:
Նա ընդգծեց, որ բոլորի պահվածքն իր համար կանխատեսելի է։ Ծառուկյանը նշեց, որ չի ուզում պատկերացնել, թե այս ամենի հիմքում քաղաքական ենթատեքստ կա։
Դիտարկմանը, թե կան պնդումներ, որ Ծառուկյանին մանդատը պետք է կապեր ստեղծելու համար, Ծառուկյանն արձագանքեց, որ ինքը բազմաթիվ ծանոթություններ ունի, ու իր կապերն այնքան մեծ են, որ պատգամավորական մանդատը դրա հետ կապ չունի:
«Սաղի դարդ ու ցավը մնացել ա Ծառուկյանի մանդատը: Երկրի խնդիրները լուծվել պրծել ա հա՞, դա ա մնացել: Ծառուկյանը՝ որպես պատգամավոր, մի անգամ գնաց Բրյուսել՝ Եվրապարլամենտ, 80 պատգամավոր հրավիրեց Հայաստան, նրանցից 25-ին տարավ Ղարաբաղ, որ էս 30 տարվա մեջ 25 պատգամավոր կյանքում չէր գնացել Արցախ, բայց եթե «վերտալյոտ» էլ տրամադրեին, նախանձությունից էդ էլ չտրամադրեցին, կարայի 40-50 պատգամավոր տանեի», - ասաց Ծառուկյանը:

All issues of the country solved with only Tsarukyan’s mandate being left: PAP faction head on the issue of his mandate
Prosperous Armenia faction head Gagik Tsarukyan says he does not see any grounds for stripping him off the mandate.
“Why you ascribe everything to the authorities, I do not want to believe that all this is being done by the authorities,” Tsarukyan told the reporters at the NA today, referring to the talks about stripping him off the mandate.
To the comment whether there was a necessity to create such political agenda, Tsarukyan said that unsuccessful people, unseen people are doing so.
He said the behavior of all is predictable and noted that he does not want to imagine that there is a political pre-context in all that happens.
“Tsarukyan’s mandate has become the pain and sorrow of all. All the issues the country is facing have been solved with the only problem remaining is Tsarukyan’s mandate. Tsarukyan departed for Brussels as an MP, went to the European parliament, invited 80 European lawmakers to Armenia, he took 25 of them to Nagorno Karabakh. Twenty-five European MPs have not visited Karabakh for the past 30 years but if I was provided a helicopter I could have taken 40-50 MPs there, but they did not do that because of envy,” Tsarukyan stressed.