«Իրատես». «Քաղաքացիական որոշում» կուսակցությունը փորձում է ԲՀԿ-ին անկյուն քշել. Ո՞վ է կանգնած դրա հետևում
07/05/2019 09:48
«Իրատես» թերթը գրում է. ««Խորհրդարանական ընտրություններում չնչին տոկոսներ վաստակած, չճանաչված «Քաղաքացիական որոշում» կուսակցությունը (որին, ի դեպ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը դեբատների ժամանակ իր միակ հարցը տվեց, քաղաքագիտական նոնսենս էր` կայացած կուսակցությունների ներկայության պարագայում, արվեց հատուկ նպատակով) փորձում է ԲՀԿ-ն անկյուն քշել` քրեական գործեր «հարուցելով» Գագիկ Ծառուկյանի դեմ։
Ծառուկյանին մանդատից զրկելը, սակայն, ՔՈ-ի միակ իդեա-ֆիքսը չի լինելու. ասում են՝ նրանք էլի «արյուն են թողնելու» ԲՀԿ-ից։ Աբսուրդն այս ամենում այն է, որ «ՔՈ»-ի ակունքներում կանգնած է եղել (ըստ մամուլի) ոչ անհայտ ԲՀԿ ֆրակցիայի երբեմնի կարկառուն ներկայացուցիչ, Ծառուկյանով խորհրդարան մտած ՄԱԿ-իստ Գուրգեն Արսենյանը։ Ընդ որում, նրա ձեռքերով, ի շարս այլ խնդիրների. փորձ է արվում ռուսական դաշտի ֆավորիտներից մեկին՝ Ծառուկյանին, խաղից հանել բոլոր առումներով», - պնդում է «Իմ քայլի» աղբյուրը»:

«Иратес»: Партия «Решение гражданина» пытается загнать в угол «Процветающую Армению». Кто стоит за этим?
07/05/2019 11:35
Газета «Иратес» пишет, что набравшая незначительный процент на парламентских выборах, неизвестная партия «Решение гражданина» (которой, кстати, Никол Пашинян во время теледебатов задал свой единственный вопрос – политический нонсенс в условиях присутствия состоявшихся партий) пытается загнать в угол партию «Процветающая Армения», «возбуждая» уголовные дела против Гагика Царукяна.
«Лишение Царукяна депутатского мандата, однако, не единственная идея-фикс партии "Решение гражданина", как говорят, они собираются еще "пустить кровь" партии "Процветающая Армения". Абсурд всего этого состоит в том, что (согласно СМИ) у истоков партии «Решение гражданина» стоит небезызвестный в свое время представитель фракции "Процветающая Армения", вошедший в парламент благодаря Гагику Царукяну председатель Объединенной трудовой партии Гурген Арсенян. Причем, в числе других проблем его руками предпринимается попытка во всех смыслах вывести из игры одного из фаворитов российского поля – Гагика Царукяна», - утверждает источник издания во фракции «Мой шаг».