Քաթարը 480 մլն դոլար կտրամադրի պաղեստինյան տարածքների բնակիչներին օգնելու համար
Քաթարի իշխանությունները որոշում են ընդունել որպես օգնություն 480 միլիոն դոլար տրամադրել պաղեստինյան տարածքների բնակիչներին: Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է Reuters-ը՝ հղում անելով երկրի ԱԳՆ-ին:
Մոտ 300 միլիոն դոլար է տրամադրվում Պաղեստինի ազգային վարչակազմին դրամաշնորհների և փոխառությունների տեսքով՝ առողջապահության և կրթական հատվածի զարգացման համար:
Եվս 180 միլիոն դոլար կուղղորդվի տարածաշրջանում գործող հումանիտար ծրագրերի աջակցմանը և պաղեստինյան տարածքների բոլոր բնակիչներին էլեկտրաէներգիայից մշտապես օգտվելու հնարավորություն ընձեռելու աշխատանքների կատարման համար:

Катар выделит $480 млн на оказание помощи жителям палестинских территорий
Власти Катара приняли решение выделить $480 млн в качестве помощи жителям палестинских территорий. Об этом сообщило во вторник агентство Reuters со ссылкой на катарский МИД.
Как отмечается, около $300 млн выделяется Палестинской национальной администрации в виде грантов и займов на развитие здравоохранения и образовательного сектора. Еще $180 млн будет направлено на поддержку действующих в регионе гуманитарных программ, а также на проведение работ по предоставлению всем жителям палестинских территорий постоянного доступа к электроэнергии, говорится в сообщении.
В октябре 2018 года Катар направлял срочную гуманитарную помощь жителям сектора Газа в размере $150 млн. В рамках программы поддержки Катар тогда финансировал доставку топлива для электростанции в Газе на $60 млн.