Նախորդ կառավարության ոչ մի ներկայացուցիչ Հայաստանում երբեք իշխանություն չի լինելու. Վարչապետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց, որ նախկին իշխանություններից ոչ մեկ չի պատկերացնում՝ 2018թ.-ին ինչ է կատարվել ու ինչ է տեղի ունենում երկրում։
«Նախորդ կառավարության ոչ մի ներկայացուցիչ Հայաստանի Հանրապետությունում այլևս երբեք իշխանություն չի լինելու։ Երբեք։ Ընդդիմությունն էլ ... Չի լինելու ընդդիմություն 90 և ավել տոկոս հավանականությամբ»,- հայտարարեց վարչապետը՝ պատասխանելով ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարության մասին հարցին։
Նշենք, որ «Reuters»-ին տված հարցազրույցում Քոչարյանը հայտարարել էր, որ նոր իշխանությունների դեմ ընդդիմադիր ուժեր են հայտնվում։
Փաշինյանը նաև անդրադարձավ Հանրապետական կուսակցությանը՝ հայտարարելով, որ այն, ըստ էության, «կասեցված է ժողովրդի կողմից»։
Ինչ վերաբերում է Դաշնակցությանը, Փաշինյանն ասաց, որ այն ավանդական կուսակցություն է ու ինքը հարգանքով է վերաբերվում այդ կուսակցությանը։

Ни один представитель прошлого правительства никогда не станет властью в Армении – Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на пресс-конференции, что никто из представителей прежней власти не представляет, что в 2018 году произошло и происходит в стране.
«Ни один представитель прошлого правительства никогда больше не станет властью в Республике Армения. Никогда. Оппозицией тоже… Не станет оппозицией, с вероятностью в 90 и больше процентов», - заявил премьер-министр, отвечая на вопрос корреспондента Второго общественного армянского телеканала H2 о заявлении Роберта Кочаряна.
Отметим, второй президент Армении Роберт Кочарян в беседе с агентством Reuters заявил, что мощные оппозиционные силы консолидируются, чтобы в ближайшее время бросить вызов новому руководству Республики Армения, и что он надеется оказаться среди них.
Никол Пашинян обратился также к Республиканской партии Армении, заявив, что, по сути, деятельность РПА «приостановлена народом».
Что касается АРФ «Дашнакцутюн», то Никол Пашинян сказал, то АРФД традиционная партия и он с уважением относится к этой партии.