Շուշիի ազատագրման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Բակո Սահակյանի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն
08/05/2019 18:12
Հաղթանակի տոնի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության նախագահի նստավայրում մայիսի 8-ին տեղի է ունեցել պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի, Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս և Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության, Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների և մասնագիտական արդյունավետ ու նվիրված գործունեության համար պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ, ազատամարտիկներ, ոստիկանության վետերաններ արժանացել են պետական բարձր պարգևների:
Իր ելույթում նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Մայիսի 9-ի տոնը մեր բազմադարյա պատմության կարևորագույն էջերից է, որը գրվել է համայն հայության միասնական ջանքերով և դարձել հայ ժողովրդի հերոսության ու միասնության, տոկունության ու անսասան կամքի խորհրդանիշը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

В резиденции Бако Саакяна состоялась церемония награждения по случаю Дня Победы, 27-летия создания Армии обороны и освобождения Шуши
08/05/2019 18:56
В связи с Днем Победы, 27-летием создания Армии обороны НКР и освобождения города Шуши 8 мая в резиденции президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялась торжественная церемония награждения, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
За значительный вклад в дело защиты Родины, мужество и отвагу, проявленные при защите государственной границы Республики Арцах и в боях по защите Родины, заслуги перед Республикой Арцах и эффективную и преданную профессиональную деятельность группа военнослужащих Армии обороны, воинов-освободителей, ветеранов полиции была удостоена высоких государственных наград.
В своем выступлении президент Саакян подчеркнул, что праздник 9 мая является одной из важнейших страниц нашей многовековой истории, которая была написана совместными усилиями всего армянства и стала символом героизма и единства, стойкости и непоколебимой воли армянского народа.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального Собрания Ашот Гулян, министр обороны Карен Абрамян, другие высокопоставленные должностные лица.