Հայաստանը եղել ու մնում է Ղարաբաղի անվտանգության միակ երաշխիքը. Զոհրաբ Մնացականյան
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը դեռևս խուսափում է Արցախ-Հայաստան ռազմավարական դաշինք ստեղծելու նպատակով Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության նախաձեռնած ստորագրահավաքի վերաբերյալ մեկնաբանություններ տալ։
«Ես դեռևս կխուսափեմ որևէ մեկնաբանությունից, որովհետև արդեն ասել եմ՝ Հայաստանն ու Արցախը ունեն բավական հստակ  ձևավորված խորը համակարգ»,- ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Նա նշեց, որ Հայաստանը եղել ու մնում է Ղարաբաղի անվտանգության միակ երաշխիքը։
«Բոլորիս համար կարևորագույն խնդիրը եղել է 150 հազար հայրենակիցների անվտանգության խնդիրը, ու մենք ունենք բազմաթիվ ձևեր՝ արտահայտելու և ապահովելու այդ երաշխավորման գործառույթը»,- ասաց նա։

Армения была и остается единственным гарантом безопасности Арцаха – Зограб Мнацаканян
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян пока воздерживается от комментариев в связи с инициированным АРФ «Дашнакцутюн» сбором подписей с целью создания стратегического союза Армения – Арцах.
«Я пока воздержусь от каких-либо комментариев, поскольку уже заявлял, что Армения и Арцах имеют довольно четко сформированную глубокую систему», - сказал глава МИД.
Он отметил, что Армения была и остается единственным гарантом безопасности Арцаха.
«Вопрос безопасности 150 тысяч наших соотечественников – остается для нас важнейшим и у нас есть многочисленные средства, чтобы выразить и обеспечить эту функцию гарантирования», - сказал министр.