«Հրապարակ». ԲՀԿ-ականները պատրաստ են ողջ թիմով վայր դնել մանդատները
«Կիրակի օրը ԲՀԿ խորհրդարանական ֆրակցիան հավաքվել է Գագիկ Ծառուկյանի մոտ` Առինջի հայտնի այգում, մտերմիկ միջավայրում քննարկելու կուսակցության շուրջ տեղի ունեցող զարգացումները, կատարելիք քայլերը:
ԲՀԿ-ականները միահամուռ պնդել են, որ առաջին իսկ անհրաժեշտության դեպքում ողջ թիմով վայր կդնեն մանդատները, եթե իշխանության ճնշումները շարունակվեն, և կուսակցության առաջնորդից մանդատը վերցնեն: Իր հերթին Գագիկ Ծառուկյանն ասել է․ «Գնալու եմ մինչև վերջ, ոչ մի բանի առջև չեմ կանգնելու»:
Սակայն թիմում թերահավատությամբ են լսել այդ հավաստիացումները՝ չեն հակաճառել, բայց կարծում են, որ վճռական պահին նա կրկին «զադնի կդնի», իսկ իրենք կմնան անտեր ու անպաշտպան՝ իշխանության մեքենայի առաջ դեմ հանդիման»:

«Грапарак»: Вся команда «Процветающей Армении» готова сложить депутатские мандаты
Газета «Грапарак» пишет, что парламентская фракция «Процветающая Армения» собралась у Гагика Царукяна, в известном парке Аринджа, чтобы обсудить в спокойной атмосфере происходящие вокруг партии развития и предстоящие шаги.
Представители «Процветающей Армении» единодушно утверждали, что при первой же необходимости всей командой сложат депутатские мандаты, если давление властей  будет продолжаться и у лидера партии заберут мандат.
Гагик Царукян в свою очередь сказал: «Я пойду до конца, не перед чем не остановлюсь».
«В команде эти заверения выслушали с недоверием и без возражений, однако считают, что в решающий момент он опять "отступит", а они останутся без защиты, один на один  против машины власти», - отмечает издание.