Եթե կան չարաշահումներ, խախտումներ, դրանք կենթարկվեն պատասխանատվության. ՏՄՊՊՀ նախագահը՝ գազի և բենզինի գնի բարձրացման մասին (Տեսանյութ)
10/05/2019 15:21
Բենզինի և գազի շուկան ուշադրության կենտրոնում է և մենք կփորձենք համապարփակ լուծում տալ, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՏՄՊՊՀ նախագահ Գեղամ Գևորգյանը։
«Նախ՝ շուկան մանրամասն կուսումնասիրենք, որտեղ կան խնդիրներ՝ կբացահայտենք, եթե կան չարաշահումներ, խախտումներ, դրանք համաչափ կնթարկվեն պատասխանատվության»,- ասաց Գեղամ Գևորգյանը։
Նա նշեց՝ ցանկացած չարաշահում, լինի գնի բարձրացում, թե իջեցում՝ խնդիր է։
ՏՄՊՊՀ նախագահը չպատասխանեց հարցին, թե ոլորտում գերիշխող դիրք զբաղեցնողներն ո՞վքեր են։
«ՏՄՊՊՀ-ն ապաքաղաքական կառույց է։ Ես չեմ կարող քաղաքական կերպարների վերաբերյալ որևէ հայտարարություն անել»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է գազալցակայաններում ավտոմեքենաների գազի լիցքավորման խնդրին: Նա նշել է, թե այս ոլորտում քաղաքական առնչություն ունեցող մարդիկ կան:

Если есть злоупотребления, нарушения, привлечем к ответственности – председатель ГКЗЭК о повышении цен на газ и бензин
10/05/2019 16:00
«Рынок бензина и газа находится в центре нашего внимания и мы попытаемся найти всеобъемлющее решение», - заявил сегодня после заседания правительства журналистам председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Гегам Геворкян.
«Прежде всего, мы подробно изучим рынок, выявим, где есть проблемы, и если есть злоупотребления, нарушения, привлечем к ответственности», - сказал Гегам Геворкян.
Он отметил, что любое нарушение, будь то повышение цены или понижение, является проблемой.
Председатель ГКЗЭК не ответил на вопрос, есть ли в этой сфере хозяйствующие субъекты, занимающие доминирующее положение.
«ГКЗЭК – деполитизированная структура. Я не могу делать какого-либо заявления о политических фигурах», - сказал он.
Отметим, что на сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян обратился к проблеме заправки газом автомобилей на газозаправочных станциях. Он отметил, что в этой сфере есть люди, которые имеют отношение к политике.