«Հրապարակ». Նոր իշխանությունը որոշել է չաշխատել Դավիթ Հարությունյանի կադրի հետ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդարադատության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Նունե Խաչատրյանն արձակուրդ է վերցրել և, մեզ հասած տեղեկություններով, այլևս չի վերադառնա: Թերևս, նոր իշխանությունը որոշել է չաշխատել հին, փորձառու կադրի հետ։ Նա 1997 թվականից աշխատել է կառավարության աշխատակազմում, եղել է վարչապետի աշխատակազմի առաջատար մասնագետ, ապա տեղափոխվել է արդարադատության նախարարություն՝ նախարարի օգնական, խորհրդական, աշխատակազմի ղեկավար, հետո՝ գլխավոր դատախազի խորհրդական, ապա Դավիթ Հարությունյանի՝ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար դառնալուց հետո նշանակվել է նրա տեղակալ։ 2017-ին վերադարձել է արդարադատության նախարարություն՝ աշխատակազմի ղեկավար։ Նա համարվում է Դավիթ Հարությունյանի կադրը։
Արդարադատության մամուլի խոսնակ Լուսինե Մարտիրոսյանը մեզ ասաց․ «Հաստատում եմ, որ արդարադատության նախարարության գլխավոր քարտուղար տիկին Նունե Խաչատրյանը հերթական արձակուրդի դիմում է ներկայացրել»: Իսկ հետագայում «չվերադառնալու» մասին հարցին ի պատասխան՝ խոսնակն ասաց, որ նման տեղեկության չի տիրապետում»:

«Грапарак»: Новые власти решили не работать с кадром Давида Арутюняна
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что руководитель аппарата министерства юстиции Нуне Хачатрян взяла отпуск и больше не вернется на работу. Судя по всему, новые власти решили не работать со старыми, опытными кадрами.
«Она с 1997 года работала в аппарате правительства, была ведущим специалистом аппарата премьер-министра, затем перешла в министерство юстиции – работала  помощником министра, советником, руководителем аппарата, затем – советником  генерального прокурора, а после того как Давид Арутюнян был назначен руководителем аппарата правительства, стала его заместителем. В 2017 году вернулась в министерство юстиции на должность руководителя аппарата. Она считается кадром Давида Арутюняна», - отмечает издание.
Пресс-секретарь министерства юстиции Лусине Мартиросян в беседе с корреспондентом газеты подтвердила, что Нуне Хачатрян подала заявление об очередном отпуске. Что касается того, вернется в дальнейшем на работу или нет, пресс-секретарь отметила, что не владеет информацией.