Բիզնեսում անարդարության, արտոնյալության դրսևորումները, եթե կան, պետք է վերացնենք. վարչապետ
Հայաստանի Հանրապետությունից մենաշնորհային, կոռուպցիոն տրամաբանությունը վերացել է, և մենք կարող ենք բոլոր նախագծերը բաց, թափանցիկ, հրապարակային քննարկել, այսօր «Իմ քայլը հանուն Գեղարքունիքի մարզի» ներդրումային գործարար համաժողովի ժամանակ հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետը նկատեց, որ տնտեսական բոլոր խաղացողների համար պետք է ապահովեն տնտեսական պայմաններ, մինչդեռ այդ պայմանները այս պահին լիարժեք ապահոված չեն։
«Մեկ տարվա ընթացքում մեր ձեռնարկած գործողությունները, իհարկե, շատ բան փոխել են, բայց մենք նաև մեկ տարվա արդյունքում նորից պետք է հետազոտենք դաշտը, հասկանանք, թե որտեղ են մնացել են անարդարության, արտոնյալության որոշակի դրսևորումներ, և մենք պետք է այդ դրսևորումները վերացնենք ոչ թե ի հեճուկս ինչ-որ մեկի, ինչ-որ բանի, այլ հանուն Հայաստանի տնտեսական զարգացման, հանուն երկրի ներդրումային զարգացման», - հայտարարեց վարչապետը։
Այս անգամ համաժողովն ընթանում է Գեղարքունիքի մարզում։ Մինչ այդ նման համաժողով անցկացվել էր Լոռու և Արարատի մարզերում։
Գործարարությունը, գործադիրի ղեկավարի խոսքով, հատուկ տաղանդ է պահանջում։ Նա համոզմունք հայտնեց, որ Հայաստանում ու Հայաստանից դուրս կան բազմաթիվ տաղանդավոր գործարարներ։
Փաշինյանը հայտարարեց նաև, որ մեկ տարի անց կարող են արձանագրել՝ գործող կառավարությունը ճիշտ ուղղությամբ է ընթանում։
«Մեր մեծագույն խնդիրն է ՀՀ քաղաքացիներին, ներդրողներին քաջալերենք, որ նրանք գործունեություն ծավալեն Հայաստանում, հարստանան ու հարստացնեն Հայաստանը», - հավելեց Փաշինյանը։

Unfair business and privileges to be eliminated: Armenia’s PM
The monopoly and corruptive logic has been eliminated in Armenia and we are free to discuss all the projects publicly, transparently, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the My Step for Gegharkunik region business conference.
The premier noted that economic conditions must be ensured for all economic players while as of now it is not so.
“The actions we have undertook during one year have changed a lot in our lives but we must again study the field to understand where injustice and privileges still exist and eliminate them for the sake of Armenia’s economic development, for the development of investments in the country,” the head of the government stated.
The conference in Gegharkunik followed the ones conducted in Lori and Ararat regions.
Pashinyan stated that doing business demands a talent and expressed conviction that there are many talented businessmen in Armenia and outside of it.
The premier also stated that after a year they may register that the incumbent government goes in right direction.
“Our biggest issue is to encourage Armenian citizens to start activity in Armenia, to become rich and make Armenia rich,” Pashinyan stated.