Բացառում եմ, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կարող է համագործակցել նախկին ռեժիմի հետ. Գորգիսյանը՝ Քոչարյանի հետ ալյանսի մասին
Բացառում եմ, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կարող է համագործակցել նախկին ռեժիմի կամ նրան առնչվող որևէ ուժի հետ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը:
«Իրենք ուղղակի սխալ հաշվարկ են կատարել: Քոչարյանն ու նրան մոտ գտնվող որևէ ուժ չի կարող ունենալ ՀՀ քաղացիների վստահությունը որևէ պարագայում: Նրանք թերագնատում են մեր քաղացիներին՝ կարծելով, որ նրանք չունեն հիշողություն», - ասաց Գորգիսյանը:
Նա նկատեց, որ ընդդիմադիր ճակատ ստեղծելու մասին հայտարարությունները նպատակ ունեն Քոչարյանի բանտ նստելուն խանգարել և պաշտպանել նրա ունեցվածքը:
«Այստեղ մեկ անձին բանտից պաշտպանելու և այդ ամենին քաղաքական շղարշ հաղորդելու միտում կա», - եզրափակեց խոսքը նա:

Bright Armenia to never cooperate with Kocharyan or force relating to him: Gevorg Gorgisyan
Bright Armenia party will never cooperate with the former regime or any force relating to it, Bright Armenia faction secretary Gevorg Gorgisyan told the reporters today.
“They have made wrong calculations. Kocharyan and any force relating to him, will never have trust of Armenian citizens. They are mistaken if they think that the people do not have memory,” Gorgisyan said.
He stressed that the statements about creating opposition front are aimed at freeing Kocharyan from custody and protecting his property.
“There is a tendency to save him from jail and to give political pre-context to the situation,” Gorgisyan said.