Բացառում եմ, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կարող է համագործակցել նախկին ռեժիմի հետ. Գորգիսյանը՝ Քոչարյանի հետ ալյանսի մասին
Բացառում եմ, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կարող է համագործակցել նախկին ռեժիմի կամ նրան առնչվող որևէ ուժի հետ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը:
«Իրենք ուղղակի սխալ հաշվարկ են կատարել: Քոչարյանն ու նրան մոտ գտնվող որևէ ուժ չի կարող ունենալ ՀՀ քաղացիների վստահությունը որևէ պարագայում: Նրանք թերագնատում են մեր քաղացիներին՝ կարծելով, որ նրանք չունեն հիշողություն», - ասաց Գորգիսյանը:
Նա նկատեց, որ ընդդիմադիր ճակատ ստեղծելու մասին հայտարարությունները նպատակ ունեն Քոչարյանի բանտ նստելուն խանգարել և պաշտպանել նրա ունեցվածքը:
«Այստեղ մեկ անձին բանտից պաշտպանելու և այդ ամենին քաղաքական շղարշ հաղորդելու միտում կա», - եզրափակեց խոսքը նա:

Исключаю, что «Светлая Армения» может сотрудничать с прежним режимом – Геворк Горгисян
Сотрудничество партии «Светлая Армения» с прежним режимом или какой-либо связанной с ним силой исключается, заявил сегодня на брифинге секретарь фракции «Светлая Армения» Геворк Горгисян.
«Они просто сделали неправильный расчет. Роберт Кочарян и какая-то близкая с ним политическая сила ни в каких обстоятельствах не могут пользоваться доверием граждан Армении. Они недооценивают наших граждан, считая, что у них нет памяти», - сказал Горгисян.
Он отметил, что заявления о создании оппозиционного фронта преследуют цель препятствовать заключению Роберта Кочаряна в тюрьму и защитить его имущество.
«Здесь наблюдается тенденция защитить одного человека от тюрьмы и придать этому политический подтекст», - резюмировал Геворк Горгисян.