«Ժամանակ». Մետրոպոլիտենի գործը ԱԱԾ-ում ակտիվ քննության փուլում է
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երևանի մետրոպոլիտենի աղմկահարույց գործը, որին մենք անդրադարձել էինք, և որից հետո ԱԱԾ-ն ստուգումներ սկսեց ու քրեական գործ հարուցեց չարաշահումների փաստով, ակտիվ քննության փուլում է։ ԱԱԾ-ն այս օրերին հարցաքննության է կանչում տարբեր վկաների, մետրոպոլիտենի աշխատողների։
Մեր տեղեկություններով, սակայն, հատկապես մետրոպոլիտենի պատասխանատու աշխատողները, որոնք բավականին ինֆորմացիայի են տիրապետում, կաշկանդված են, քանի որ մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը բոլոր աշխատողներին ստիպում է ԱԱԾ հարցաքննության գնալ բացառապես իր փաստաբանի հետ և զգուշացնում ու սպառնում է ոչինչ չխոսել։
Եվ իրապես, աշխատողները ԱԱԾ-ում կաշկանդվում են Յայլոյանի փաստաբանի ներկայությամբ ցուցմունք տալ ու հայտնել իրենց իմացածը»։

«Жаманак»: Расследование по делу Ереванского метрополитена вступило в активную фазу
Газета «Жаманак» пишет, что возбужденное в Службе национальной безопасности по факту злоупотреблений в Ереванском метрополитене громкое уголовное дело вступило в фазу активного расследования. В эти дни в СНБ вызывают на допрос разных свидетелей, сотрудников метрополитена.
«По нашим сведениям, особенно ответственные сотрудники метрополитена, владеющие достаточной информацией, скованы в своих действиях, поскольку директор Ереванского метрополитена Пайлак Яйлоян заставляет всех сотрудников идти на допрос в СНБ только со своим адвокатом и предупреждает держать рот на замке.
На самом деле, сотрудники не могут давать показания в присутствии адвоката Яйлояна и сообщить о том, что знают», - пишет газета.