Վլադիմիր Կարապետյանը մանրամասներ է ներկայացրել Փաշինյան-Ալիև շփումից
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը մանրամասներ է հաղորդել Բրյուսելում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ոչ պաշտոնական շփումից։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Վլադիմիր Կարապետյանը նշել է, որ կողմերը մտքեր են փոխանակել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։
«Ասեմ, որ դա պաշտոնական միջոցառում էր, որը կազմակերպվել էր ի պատիվ Արևելյան գործընկերության երկրների։ Այո՛, մի սեղանի շուրջ էին գտնվում ՀՀ վարչապետն ու Ադրբեջանի նախագահը։ Տեղի է ունեցել կարճ շփում, քննարկել են ստեղծված իրավիճակը շփման գծում։ Այսինքն՝ մտքերի փոխանակում իրավիճակի վերաբերյալ», - ասաց Վլադիմիր Կարապետյանը։
Հարցին՝ անդրադարձ եղե՞լ է սահմանային վերջին դեպքերին, Վլադիմիր Կարապետյանը պատասխանեց՝ «մտահոգությունը փոխանցվել է»։
Հիշեցնենք, որ Բրյուսելում Արևելյան գործընկերության տասնամյակի առթիվ տրվել է պաշտոնական ընթրիք՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից, որին ներկա է եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։

Владимир Карапетян представил подробности о контакте Пашинян – Алиев
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян представил подробности о неформальных контактах премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Брюсселе. Как передает «Арменпресс», Владимир Карапетян отметил, что стороны обменялись мнениями о сложившейся ситуации.
«Хочу сказать, что это было официальное мероприятие, организованное в честь стран Восточного партнерства. Да, премьер-министр Армении и президент Азербайджана были за одним столом. Состоялась короткая беседа, была обсуждена ситуация на линии соприкосновения. То есть, состоялся обмен мнениями о ситуации», - сказал Владимир Карапетян.
На вопрос, были ли затронуты недавние пограничные инциденты, Владимир Карапетян сказал, что была передана обеспокоенность в этой связи.
Напомним, по случаю 10-й годовщины Восточного партнерства в Брюсселе состоялся официальный ужин от имени председателя Европейского совета Дональда Туска, на котором присутствовал премьер-министр Армении Никол Пашинян.