«5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանին մեղադրանք է առաջադրվել. ՔԿ
Ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիի գործով քիչ առաջ մեղադրանք է առաջադրվել «5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանին, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Ըստ նրա, Արմեն Թավադյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 4-րդ մասով (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկայի գործադրմամբ):
Հիշեցնենք, որ մայիսի 13-ին՝ Քոչարյանի գործով դատական նիստին զուգահեռ անցկացվող ակցիայի ժամանակ, ՀՀ 2-րդ նախագահի աջակիցները հարվածել էին ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիին, ով դատարանի բակում հակընդդեմ բողոքի ակցիա էր անցկացնում։

СК Армении: Владельцу телеканала TV 5 Армену Тавадяну предъявлено обвинение
Владельцу телеканала TV 5 Армену Тавадяну немногим ранее предъявлено обвинение по делу активиста Вардгеса Гаспари, сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
По ее словам, Армен Тавадян обвиняется по ч.4 ст. 258 Уголовного кодекса Армении (хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия).
Напомним, 13 мая, в ходе проходящей параллельно с судебный заседанием по делу Роберта Кочаряна акции сторонники второго президента Армении ударили активиста Варгеса Гаспари, который проводил акцию протеста против освобождения Роберта Кочаряна.