Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպանը խոստանում է անձամբ երաշխավորել Հենրիխ Մխիթարյանի անվտանգությունը
Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպան Թահիր Թաղիզադեն հայտարարել է, որ  լոնդոնյան  «Արսենալի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի անվտանգությունը երաշխավորված է մայիսի 29-ին Բաքվում կայանալիք Եվրոպա լիգայի խաղարկության «Արսենալ»-«Չելսի» եզրափակիչ հանդիպման ժամանակ, հայտնում է ТАСС-ը:
Դեսպանը նշել է, որ պատրաստ է ուղիղ կապ հաստատել ֆուտբոլիստի հետ, որպեսզի լուծի  Ադրբեջանի մայրաքաղաք նրա այցի հետ կապված հարցերը:
«Մխիթարյանի հետ խնդիրը նրանում է, որ նա այցելել է Ղարաբաղ՝ առանց երկրի իշխանությունների թույլտվության. դա հետևանքներ է ենթադրում, այդ թվում կառավարության սև ցուցակում ընդգրկումը: Սակայն նրա անվտանգությունը երաշխավորված է», - ասել է դեսպանը:

Посол Азербайджана в Великобритании пообещал Мхитаряну безопасность в Баку
Посол Азербайджана в Великобритании Таир Тагизаде заявил, что армянскому полузащитнику лондонского «Арсенала» Генриху Мхитаряну гарантирована безопасность во время его пребывания в Баку, где пройдет финал Лиги Европы против «Челси», передает ТАСС.
Посол отметил, что готов связаться с футболистом напрямую, чтобы решить вопросы его визита в столицу Азербайджана.
"Проблема Мхитаряна заключается в том, что он посетил оккупированную военными Нагорно-Карабахскую автономную область, сделав это без разрешения правительства страны. Это влечет за собой последствия, в том числе — попадание в черный список правительства. Но ему гарантируют безопасность", — приводит слова Тагизаде Sky Sports.