«Փաստ». Զոհրաբ Մնացականյանը «դուխ» է տվել իր աշխատակիցներին
«Փաստ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով, ՀՀ-ում տեղի ունեցած զարգացումների համատեքստում բավականին հետաքրքիր խոսակցություն է տեղի ունեցել ԱԳՆ-ում:
Թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ, ԱԳՆ-ում բոլորը բավականին լարված են, որովհետև հասկանում են, թե ինչ լուրջ խնդրի առաջ են կանգնելու առաջիկայում՝ կապված դատական համակարգի նկատմամբ ՀՀ իշխանությունների քայլերի վերաբերյալ միջազգային կառույցների արձագանքի հետ: ԱԳՆ-ում նեղսրտած են և չգիտեն, թե ինչպես են առաջացած հարցերը «սվաղելու»:
Թերթի տեղեկություններով, աշխատանքային խորհրդակցության վերջում նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, որպեսզի «դուխ» տա իր աշխատակիցներին, ասել է՝ «մի ընկճվեք, ես ավելի լուրջ գործեր եմ «մաքրել» Ստրասբուրգում, սա ի՞նչ է, որ «չմաքրենք»:

«Паст»: Зограб Мнацаканян придал своим сотрудникам уверенности
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в контексте происходящих в стране развитий в МИД Армении состоялся довольно интересный разговор.
Как передают источники издания, в МИД все довольно напряжены, поскольку понимают, перед какой серьезной проблемой окажутся вскоре в связи с реакцией международных структур на шаги армянских властей в отношении судебной системы. В министерстве иностранных дел подавлены и не знают, как будут «сглаживать» возникшие вопросы.
По сведениям газеты, в конце рабочего совещания министр Зограб Мнацаканян, чтобы «поднять дух» своих сотрудников, сказал: «Не удручайтесь, я "подчищал" более серьезные дела в Страсбурге, что это такое, чтобы не "подчистили"».