Իրական ձեռքբերումներ չեն կարող լինել, քանի դեռ չենք լրջացել. ՀՅԴ անդամ
Հայաստանի քաղաքացիների մի մասը համաձայն չէ և մտահոգ է երկրում տեղի ունեցող գործընթացներով, այսօր տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՅԴ գերագույն մարմնի անդամ Արթուր Խաչատրյանը։
«Մեր հայտնած կարծիքը կարող է ոմանց դուր չգալ, բայց մեր սիրտն այս երկրի համար պակաս չի ցավում, քան այլոց սիրտը։ Կառավարության ղեկավարը մի քանի օր առաջ 100 ձեռքբերում ներկայացրեց, բայց որպես ձեռքբերում է ներկայացված, օրինակ, նախարարությունների միավորումը։ Բայց այդ միավորման արդյունքում մշակութային կյա՞նքն ակտիվացավ, գյուղացու կյա՞նքը բարելավվեց, սփյուռքի հետ հարաբերություննե՞րն ամրապնդվեցին», - հարց ուղղեց նա։
Դաշնակցական գործիչը շեշտեց՝ 100 ձեռքբերումներից շատերը նախորդ կառավարության ծրագրերի շարունակությունն են։
«Իրական ձեռքբերումներ չեն կարող լինել, քանի դեռ չենք լրջացել։ Ո՞ւր է տնտեսական հեղափոխությունը, տնտեսության կառուցվածքի փոփոխություն է անհրաժեշտ։ Եթե կան կոռուպցիա և օլիգարխիա, տնտեսությունը չի զարգանում, բայց դրանց վերացումը չի երաշխավորում տնտեսական զարգացումը։ Դրա համար պետք է ակտիվ տնտեսական քաղաքականություն իրականացնել», - ընդգծեց Արթուր Խաչատրյանը։

Реальных достижений не может быть, пока они не стали серьезнее – Артур Хачатрян
Часть граждан Армении обеспокоена и не согласна с происходящими в стране процессами, заявил сегодня во время митинга на площади Свободы в Ереване член Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Артур Хачатрян.
«Наше мнение может кому-то не нравится, но мы не меньше переживаем за страну, чем другие. Глава правительства несколько дней назад представил 100 достижений, но в качестве достижения представлено, например, объединение министерств. Но разве в результате этого объединения культурная жизнь стала активнее? Жизнь крестьян улучшилась? Отношения с диаспорой укрепились?» - спросил он.
Представитель АРФД отметил, что многие из представленных достижений являются продолжением программы прежнего правительства.
«Реальных достижений не может быть, пока они не стали серьезнее. Где экономическая революция? Необходимо изменение структуры экономики. Если есть коррупция и олигархия, экономика не развивается, но их ликвидация не гарантирует экономического развития. Для этого нужно проводить активную экономическую политику», - подчеркнул Артур Хачатрян.