Իրական ձեռքբերումներ չեն կարող լինել, քանի դեռ չենք լրջացել. ՀՅԴ անդամ
Հայաստանի քաղաքացիների մի մասը համաձայն չէ և մտահոգ է երկրում տեղի ունեցող գործընթացներով, այսօր տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՅԴ գերագույն մարմնի անդամ Արթուր Խաչատրյանը։
«Մեր հայտնած կարծիքը կարող է ոմանց դուր չգալ, բայց մեր սիրտն այս երկրի համար պակաս չի ցավում, քան այլոց սիրտը։ Կառավարության ղեկավարը մի քանի օր առաջ 100 ձեռքբերում ներկայացրեց, բայց որպես ձեռքբերում է ներկայացված, օրինակ, նախարարությունների միավորումը։ Բայց այդ միավորման արդյունքում մշակութային կյա՞նքն ակտիվացավ, գյուղացու կյա՞նքը բարելավվեց, սփյուռքի հետ հարաբերություննե՞րն ամրապնդվեցին», - հարց ուղղեց նա։
Դաշնակցական գործիչը շեշտեց՝ 100 ձեռքբերումներից շատերը նախորդ կառավարության ծրագրերի շարունակությունն են։
«Իրական ձեռքբերումներ չեն կարող լինել, քանի դեռ չենք լրջացել։ Ո՞ւր է տնտեսական հեղափոխությունը, տնտեսության կառուցվածքի փոփոխություն է անհրաժեշտ։ Եթե կան կոռուպցիա և օլիգարխիա, տնտեսությունը չի զարգանում, բայց դրանց վերացումը չի երաշխավորում տնտեսական զարգացումը։ Դրա համար պետք է ակտիվ տնտեսական քաղաքականություն իրականացնել», - ընդգծեց Արթուր Խաչատրյանը։

No serious achievements may be registered until you become serious: Arthur Khachatryan
Part of Armenian citizens do not agree and are really concerned with the processes taking place in the country, ARF-D Supreme Body member Arthur Khachatryan stated at the rally today.
“Our opinion may not be hailed by some, but our heart aches for our country not less than those of others. Several days ago head of the Armenian government presented 100 achievements among them was unification of ministries. But is the result the activation of cultural life? Has the life of a farmer improved? Have our relations with Diaspora reinforced?” Khachatryan asked.
The ARF-D figure said that the majority of the stressed 100 achievements are the continuation of actions of the previous government.
“You cannot have any achievements until you have not become serious, Where is the economic revolution, we need change of economic structure. If there is corruption and oligarchy, economy is not developing we need active economic policy,” Artur Khachatryan said.