«Փաստ». Լարված ու անհասկանալի վիճակ է ստեղծվել Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունում
«Փաստ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով, բավական լարված ու անհասկանալի վիճակ է ստեղծվել Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունում: Բանն այն է, որ հանրայինի գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը սկզբունքորեն հրաժարվում է անցնել Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի «թրի տակով»:
Ինչպես խոսում են հեռուստաընկերությունում, նա, այսպես ասած, «պրիզնատ չի գալիս» ո՛չ խորհրդի նախագահ Արա Շիրինյանին, ո՛չ էլ վերջինիս խորհրդական Տիգրան Պասկևիչյանին:
Գրիգորյանը, թերթի աղբյուրների հաղորդմամբ, պնդում է, որ, մեղմ ասած, ոչ մի խնդիր չունի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և վարչապետի տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, ուստի իրեն իրավունք է վերապահում ինքնուրույն որոշումներ կայացնել, թեպետ, օրենսդրության համաձայն, Հանրային հեռուստաընկերության ղեկավար մարմինը հենց հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդն է:

«Паст»: На Общественном телевидении Армении создалась довольно напряженная и непонятная ситуация
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что на Общественном телевидении Армении (ОТА) создалась довольно напряженная и непонятная ситуация. Дело в том, что исполнительный директор ОТА Маргарита Григорян принципиально отказывается подчиняться Совету Общественной телерадиокомпании Армении.
Согласно разговорам, Григорян, можно сказать, не признает ни председателя Совета Ара Шириняна, ни его советника Тиграна Паскевичяна.
«Как передают наши источники, Григорян утверждает, что у нее нет никаких проблем с премьер-министром Николом Пашиняном и его супругой Анной Акопян, посему может принимать самостоятельные решения, хотя, согласно законодательству, руководящим органом Общественного телевидения является именно Совет Общественной телерадиокомпании  Армении», - отмечает издание.