Մեր քաղաքական խնդիրն է Հայաստանը դարձնել այնպիսի մարդկանց երկիր, ովքեր հավատում են, որ իրենց խենթ գաղափարները կարող են իրագործել. Փաշինյան
27/05/2019 11:50
Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքում մեկնարկել է «Իմ քայլը հանուն Սյունիքի մարզի» ներդրումային համաժողովը։
«Հուսով եմ՝ մեր նախաձեռնությունը համախմբելու է մարզի գործարար ներուժն ու նրա տնտեսության զարգացմանը նպաստելուն ուղղված մտքերը մեկ վայրում», - հայտարարեց մարզպետ Հունան Պողոսյանը։
Համաժողովին մասնակցում է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում, հենց մեծ բանավեճ է խենթության՝ բառիս լավ իմաստով, որը կարող ենք անվանել ռոմանտիզմ՝ իրատեսության միջև։ Մեր քաղաքական խնդիրն է Հայաստանը դարձնել այնպիսի մարդկանց երկիր, ովքեր հավատում են իրենց ուժերին և հավատում են, որ խենթ գաղափարները կարող են իրագործել Հայաստանի Հանրապետությունում», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Наша политическая задача превратить Армению в страну людей, которые верят, что могут реализовать свои безумные идеи – Никол Пашинян
27/05/2019 12:31
В общине Татев Сюникской области Армении стартовал инвестиционный форум «Мой шаг во имя Сюникской области».
«Надеюсь, что наша инициатива сплотит в одном месте бизнес-потенциал области и нацеленные на развитие его экономики мысли», -  заявил губернатор Сюника Унан Погосян.
В форуме принимает участие также премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«То, что происходит в Армении – это большая дискуссия между реальностью и безрассудством, которое в буквальном смысле слова мы можем назвать романтизмом. Наша политическая задача превратить Армению в страну таких людей, которые верят в свои силы и верят, что могут реализовать в Республике Армения безумные идеи», - заявил Никол Пашинян.
Премьер сказал, что экономическое развитие в Армении должно быть основано на индивидуальных усилиях.