Արման Նավասարդյանն ընտրվեց Համազգային թատրոնի տնօրեն
Քիչ առաջ Համազգային թատրոնի տնօրենի պաշտոնում միաձայն ընտրվեց նույն թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, դերասան Արման Նավասարդյանը:
Տնօրենի մրցույթին ի սկզբանե երկու հոգի էին հայտ ներկայացրել՝ Արման Նավասարդյանն ու դերասան Ստեփան Ղամբարյանը: Սակայն երեկ Ստեփան Ղամբարյանի բնակարանը թալանել են, ինչի պատճառով դերասանը ինքնակամ հրաժարվել է իր թեկնածությունից:
«Քանի որ ոստիկանություն պետք է գնայի, բնակարանիս գործերով զբաղվեի՝ հրաժարվեցի: Շատ ուրախ եմ ընկերոջս համար, նրան արդեն շնորհավորել եմ: Դա մեր թատրոնն է, տարբերություն չկա՝ Արմանը կլիներ տնօրեն, թե՝ ես: Մենք մտերիմ ու լավ ընկերներ ենք ու նույն թատրոնի բարօրության համար ենք աշխատում», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Ստեփան Ղամբարյանը:
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականի դեկտեմբերի 19-ին՝ Վիգեն Չալդրանյանի հրաժարականից հետո, ՀՀ Մշակույթի նախարարի այն ժամանակվա պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցի հրամանով Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար էր նշանակվել (6 ամիս ժամկետով) նույն թատրոնի դերասան Արման Նավասարդյանը:

Арман Навасардян избран директором театра «Амазгаин»
Арман Навасардян сегодня назначен на должность директора театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна. Он был единственным кандидатом на должность директора.
Заявки для участия в конкурсе на замещение вакантной должности директора изначально представили  два человека – Арман Навасардян и актер Степан Гамбарян. Однако вчера была ограблена квартира Степана Гамбаряна, из-за чего актер добровольно отказался  от участия в конкурсе.
«Поскольку я должен был пойти в полицию и заняться вопросом квартиры, я отказался. Очень рад за своего друга, уже поздравил его. Это наш театр, нет разницы, Арман будет директором или я. Мы близкие, хорошие друзья и работаем во благо одного театра», - сказал в беседе с корреспондентом Aysor.am Степан Гарибян.
Напомним, в декабре 2018 года актеры театра объявили забастовку, требуя отставки директора театра Вигена Чалдраняна. После его отставки актер театра Арман Навасардян был назначен приказом и.о. министра культуры Лилит Макунц временно исполняющим обязанности директора театра (сроком на 6 месяцев).