Արցախում հերքում են ադրբեջանցի զինծառայողի սպանության մասին Բաքվի հայտարարությունը
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի հայտարարությունն այն մասին, որ  հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ադրբեջանից զինծառայող է զոհվել։
«Արցախի Զինված ուժերը խոստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածում», - Aysor.am- ին հայտնեց Արցախի Հանրապետության ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Նշենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտնել է զինծառայողի մահվան մասին՝ նշելով, որ Օմարով Ագիլ Աքիֆ օղլուն սպանվել է դիպուկահարի կրակոցից մայիսի 30-ի առավոտյան՝ Աղդամի շրջանի ուղղությամբ։

Степанакерт назвал сообщение Баку о гибели азербайджанского военного дезинформацией
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло сообщение Минобороны Азербайджана о том, что в результате нарушения режима прекращения огня убит азербайджанский военнослужащий.
«ВС Арцаха строго соблюдают режим перемирия. Министерство обороны Азербайджана распространяет дезинформацию», - заявил Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Республики Арцах Сенор Асратян.
Отметим, что о гибели военнослужащего сегодня сообщило Минобороны Азербайджана, отметив, что утром 30 мая в направлении Агдамского района снайперским выстрелом был убит военнослужащий Омаров Агиль Акиф оглы.