Արցախում հերքում են ադրբեջանցի զինծառայողի սպանության մասին Բաքվի հայտարարությունը
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի հայտարարությունն այն մասին, որ  հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ադրբեջանից զինծառայող է զոհվել։
«Արցախի Զինված ուժերը խոստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածում», - Aysor.am- ին հայտնեց Արցախի Հանրապետության ՊԲ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը:
Նշենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտնել է զինծառայողի մահվան մասին՝ նշելով, որ Օմարով Ագիլ Աքիֆ օղլուն սպանվել է դիպուկահարի կրակոցից մայիսի 30-ի առավոտյան՝ Աղդամի շրջանի ուղղությամբ։

Defense Ministry of Nagorno Karabakh rejected the information of the Azerbaijani Defense Ministry about the loss of Azerbaijani serviceman as a result of violation of ceasefire regime.
“Armed Forces of Artsakh are strictly committed to the preservation of ceasefire regime. The Azerbaijani Defense Ministry spreads disinformation,” Defense Army spokesperson Senor Hasratyan told Aysor.am.
Earlier today Azerbaijani Defense Ministry stated about death of a serviceman, noting that Omarov Agil Akif oglu was shot dead by a sniper in the morning of May 30 in the direction of Aghdam.