Անտոնիու Գուտերիշը մասնակցելու է Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի բացմանը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը և ՌԴ առաջին փոխվարչապետ, Ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը հունիսի 6-ին կմասնակցեն Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը, հայտնել է Ռոսկոնգրեսի մամուլի ծառայությունը:
Բացի նրանցից, արարողությանը կմասնակցեն Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը և Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնը:
Հանդիպման մոդերատորը կդառնա «NBC News»-ի թղթակից Կիր Սիմոնսը:
Համաժողովի մասնակիցներին և հյուրերին ողջույնի խոսքով կդիմի Պետերբուրգյան նահանգապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ալեքսանդր Բեգլովը:

Генсек ООН и Силуанов откроют ПМЭФ-2019
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш и первый вице-премьер РФ - министр финансов Антон Силуанов примут участие в торжественной церемонии открытия Петербургского международного экономического форума 6 июня, сообщила в пятницу пресс-служба Росконгресса.
Кроме них, в церемонии примут участие председатель коллегии Евразийской экономической комиссии Тигран Саркисян и президент Молдавии Игорь Додон. Модератором встречи станет корреспондент NBC News Кир Симмонс.
С приветственным словом к участникам и гостям форума обратится временно исполняющий обязанности губернатора Петербурга Александр Беглов.