Ձերբակալվել է Հունգարիայում խորտակված զբոսանավի նավապետը
Բուդապեշտում՝ Դանուբ գետում, զբոսանավի հետ բախված տուրիստական նավի նավապետը ձերբակալվել է, հայտնում է BBC-ն՝ հղում անելով ոստիկանությանը։
Ուկրաինայի 64-ամյա քաղաքացուն կասկածում են հանցավոր անփութության մեջ, որը հանգեցրել է աղետի:
Տուրիստական կատերի խորտակման հետևանքով զոհվել է 7 մարդ, 21 մարդ համարվում է անհայտ կորած: Նրանց որոնումները շարունակվում են:
M1 հեռուստաալիքի տվյալներով՝ փրկված յոթ մարդուց միայն մեկն է դեռ հիվանդանոցում՝ կողոսկրի կոտրվածքով, մյուսները դուրս են գրվել:
Անհայտ կորածներից որևէ մեկին ողջ գտնելու շանսերը չափազանց փոքր են:
Հարավային Կորեայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ ջրասույզ եղած կատերում եղել են Կորեայի Հանրապետության 33 քաղաքացի և անձնակազմի երկու անդամ՝ Հունգարիայի քաղաքացիներ:

Арестован капитан затонувшего в Венгрии прогулочного катера
Капитан туристического судна, столкнувшегося с прогулочным катером на реке Дунай в городской черте Будапешта (Венгрия) вечером 29 мая, арестован, сообщает "Би-би-си" со ссылкой на данные местной полиции.
64-летнего гражданина Украины подозревают в преступной халатности, которая привела к катастрофе.
В результате затопления туристического катера погибло семь человек, 21 числятся пропавшими без вести. Их поиски продолжаются. По данным телеканала M1 из спасшихся семи человек, только один все еще находится в больнице с переломом ребра, остальные отпущены.
Как отмечает "Би-би-си", шансы найти кого-то живыми из пропавших без вести крайне малы.
Министерство иностранных дел Южной Кореи сообщало, что на борту затонувшего катера находилось 33 гражданина Южной Кореи и два члена экипажа - граждане Венгрии. Причиной катастрофы стало столкновение с другим судном недалеко от здания парламента Венгрии.