«Հրապարակ». Ինչո՞ւ է Արարատ Միրզոյանն անհանգստացած իր անվտանգությամբ
«Կառավարության վերջին նիստերից մեկի ժամանակ՝ ԱԺ խնդրանքով, գործադիրը պահուստային ֆոնդից 85 մլն դրամ հատկացրեց «տեխնիկական հագեցվածության բարելավման նպատակով»: Այդ գումարով 4 ռենտգենային զննող սարք պետք է գնեն։ Երեքը տեղակայվելու են խորհրդարանի անցակետերում, մեկը՝ ԱԺ նախագահի աշխատասենյակի մուտքի մոտ։ Նախկինում՝ անգամ հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչությունից հետո, ԱԺ որևէ նախագահի մոտ այդպիսի մտահոգություն չի առաջացել։
Ինչո՞ւ է Արարատ Միրզոյանն անհանգստացած իր անվտանգությամբ, ո՞վ կամ ովքե՞ր են սպառնում իրեն՝ երեկ մեր լրագրողը հետաքրքրվել է Միրզոյանից։ Նա պատասխանել է, որ նման խորհուրդ է տվել ԱԺ պետական պահպանությունն իրականացնող ծառայությունը։ Մինչ այդ խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար Տիգրան Գալստյանից տեղեկացել էինք, որ սարքը դեռ չի տեղադրվել, և բանակցում են գերմանական ընկերության հետ՝ առաջիկայում այն Հայաստան ներկրելու համար։

«Грапарак»: Почему Арарат Мирзон обеспокоен своей безопасностью
Газета «Грапарак» пишет, что во время одного из последних заседаний правительства, по просьбе парламента, из резервного фонда было выделено 85 млн. драмов «для улучшения технической оснащенности». На эту сумму должны быть куплено четыре рентгеновских устройства для персонального досмотра осмотра. Три из них будут установлены в проходном пункте парламента, один – перед входом в кабинет спикера Национального Собрания.
«Даже в прошлом, после террористического акта 27 октября, ни у кого из председателей парламента такой обеспокоенности не возникало.
Почему Арарат Мирзоян обеспокоен своей безопасностью, кто ему угрожает, поинтересовался накануне наш корреспондент у Арарата Мирзояна.
Он ответил, что такой совет дала осуществляющая государственную охрану парламента служба. До этого руководитель аппарата парламента Тигран Галстян сообщил нам, что устройство еще не установлено и идут переговоры с немецкой компанией для его импортирования в Армению в ближайшее время.
На вопрос нашего корреспондента, как обеспечиваете свою безопасность, ведь установка оборудования может занять месяцы, Арарат Мирзоян ответил: "Обхожусь кое-как"», - пишет газета.