«Samsung Electronics»-ն ուսումնասիրում է 6G-ն
«Samsung Electronics» ընկերությունը Սեուլի իր գիտական կենտրոնում սկսել է վեցերորդ սերնդի տեխնոլոգիաների (6G) բնագավառի ուսումնասիրությունները, հայտնել է «Yonhap» գործակալությունը:
«Մենք ընդլայնել ենք մեր մասնագետների թիմը, որը զբաղվում է հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ստանդարտների մշակմամբ: Նրանք սկսել են 6G-ի բնագավառի հետազոտությունները», - ասել է կորպորացիայի ներկայացուցիչը։
Գործակալությունը նշում է, որ «Samsung Electronics»-ի հետազոտական խումբը 6G տեխնոլոգիաներին զուգահեռ արհեստական ինտելեկտի և ռոբոտների ստեղծման աշխատանքներ է իրականացելու:
Ապրիլի 4-ին Կորեայի Հանրապետությունը դարձել է առաջին երկիրը, որը սկսել է հինգերորդ սերնդի շարժական կապի առևտրային շահագործումը:
Տվյալների փոխանցման արագությունը ռեկորդային է։ Այն վայրկյանում հասնում է 25 ԳԲ-ի: Այս ցուցանիշները թույլ են տալիս առցանց ռեժիմով տեսանյութեր հեռարձակել 8K (Ultra HD) չափով:

Samsung Electronics начала исследования в области 6G
Корпорация Samsung Electronics в своем научном центре в Сеуле приступила к исследованиям в области технологий связи шестого поколения (6G). Об этом во вторник сообщает агентство Yonhap.
"Мы расширили команду наших специалистов, которые занимаются разработкой стандартов телекоммуникационных технологий. Они приступили к исследованиям в области 6G", — сказал представитель корпорации, чьи слова приводит Yonhap.
Агентство отмечает, что исследовательская группа Samsung Electronics параллельно с технологиями 6G будет вести работу над созданием искусственного интеллекта и роботов.
4 апреля Республика Корея стала первой страной, которая начала коммерческую эксплуатацию мобильной связи пятого поколения.
Его рекордная скорость передачи данных достигает 25 Гб/с. Такие показатели позволяют в режиме онлайн транслировать видео в разрешении 8K (Ultra HD). Как ожидается, стандарт 6G придет на смену связи пятого поколения не ранее 2025 года.