«Ժամանակ». Ալեն Սիմոնյանի աները նշանակվել է Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի տեղակալ
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ նոր իշխանությունների գործելաոճը, հատկապես կադրային քաղաքականության առումով, ոչնչով չի զիջում նախորդ իշխանության՝ ՀՀԿ-ականների գործելաոճին, որոնք ամեն կերպ համակարգը լցնում էին իրենց խնամի, ծանոթ, բարեկամներով։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ օրերս ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի աները՝ Ձոնիկ Մարգարյանը, նշանակվել է Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանի տեղակալ։ Հայտնի է, որ Ալեն Սիմոնյանն ու Վիկտոր Մնացականյանը ջերմ հարաբերություններ ունեն։
Ձոնիկ Մարգարյանը նախկինում եղել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակազմի ղեկավարը և այդ պաշտոնից ազատվել է 2010 թվականին:

«Жаманак»: Тесть Алена Симоняна назначен заместителем руководителя административного района Кентрон
Газета «Жаманак» пишет, что стиль деятельности новых властей, особенно в плане кадровой политики, ничем не уступает деятельности прежней власти – Республиканской партии Армении, которая устраивала на работу знакомых, родственников и друзей.
По сведениям издания, на днях тесть вице-спикера парламента Алена Симоняна – Дзоник Маргарян – назначен заместителем руководителя административного района Кентрон Виктора Мнацаканяна. Известно, что Ален Симонян и Виктор Мнацаканян имеют теплые отношения.
Дзоник Маргарян в прошлом был руководителем аппарата министерства труда и социальных вопросов и уволился с этой должности в 2010 году.