Պետական համակարգի վեթինգը գործնականում սկսված է. ՀՀ վարչապետ
Պետական համակարգի վեթինգը գործնականում սկսված է, այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ միամանակ շեշտելով՝ հայաստանյան դատական համակարգում ճգնաժամ կա։
«Վճռաբեկ դատարանը հայտարարություն է անում Սահմանադրական դատարանի դեմ, Դատարանների խորհուրդը հայտարարություն է անում Բարձրագույն դատական խորհրդի դեմ։ Այսինքն՝ դատական համակարգն ինքն ընդունում է, որ ճգնաժամ կա։ Դատարաններն իրար չեն վստահում։ Բայց մեր խնդիրը չէ գերանդին առնել և բոլորին հնձել։
Մեր խնդիրն է ունենալ անկախ դատական համակարգ», - ասաց վարչապետը՝ կրկին շեշտելով, որ ինքը դատարանների որոշումների վրա որևէ ազդեցություն չի ունենում, և այս առումով սլաքները բացառապես դեպի իրեն ուղղելը սխալ է։

Vetting in the state system practically launched: Armenia’s PM
Vetting in the state system has practically launched, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan told the reporters today, stressing that there is a crisis in Armenia’s judicial system.
“Court of Cassation makes statement against the Constitutional Court, the Board of Judges makes statement against Supreme Judicial Council. It means the judicial system accepts the existence of crisis. The courts do not trust each other, but our issue is not to take the scythe and mow all,” the PM said, adding that their issue is to have independent judicial system.
The head of the government again stressed that he does not have any influence on the decision of courts and pointing the arrows exclusively on him is wrong.