Դատավոր Մխիթար Պապոյանի հաղորդման հիման վրա ԱԱԾ-ում քրգործ է հարուցվել
ՀՀ վերաքննիչ քրեկան դատարանի դատավոր Մխիթար Պապոյանի հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ՝ 344-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ դատավորին զրպարտելը կապված գործը կամ նյութերը դատարանում քննելու հետ, Aysor.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
«Քրեական գործը հարուցվել է Ազգային անվտանգության ծառայությունում, ընթանում է նախաքննություն», - ասաց Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք՝ տեղեկություններ էին տարածվել, որ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հրապարակած որոշումը՝ գործը կասեցնելու և Սահմանադրական դատարան ուղարկելու, ինչպես նաև Քոչարյանի կալանքը փոխելու մասին, գրել են Վերաքննիչ դատարանի նախագահ Վազգեն Ռշտունին և դատավորներ Մխիթար Պապոյանն ու Արշակ Վարդանյանը։ Պապոյանը հայտարարել էր, որ հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացնելու իրավապահներին։

Judge Mkhitar Papoyan applies to law enforcers to institute criminal case for labeling
Criminal case has been filed on the basis of application filed by judge of the Armenian Court of Appeal Mkhitar Papoyan for labeling the judge regarding examination of some materials, consultant to Armenia’s Prosecutor General Gor Abrahamyan told Aysor.am.
“Criminal case has been launched at the National Security Service. Examination is underway,” Abrahamyan said.
The case relates to the statements as if decision of judge Davit Grigoryan over Kocharyan and others’ case on suspending the case and sending it to the Constitutional Court as well as changing Kocharyan’s preventive measure were written by chairman of the Court of Appeal Vazgen Rshtuni and judges Mkhitar Papoyan and Arshak Vardanyan.