2018 թվականը պետբյուջեի հարկային եկամուտների հաշվառման մեթոդի առումով հեղափոխական էր. Դավիթ Անանյան
2018 թվականը պետական բյուջեի հարկային եկամուտների հաշվառման մեթոդի առումով հեղափոխական էր, ԱԺ-ում 2018 թ-ի բյուջեի կատարողականի հաշվետվության ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։
«2018 թվականը՝ նախորդ տարիների համեմատ պետական բյուջեի հարկային եկամուտների հաշվառման մեթոդի առումով հեղափոխական էր։ 2018-ի հունվարի 1-ից հարկային օրենսգրքի ուժի մեջ մտնելու հետ մեկտեղ միասնական գանձապետական հաշվի գաղափարը ներմուծվեց, որի լինելու պարագայում 2018 թվականի հունվարի 1-ից սկսած հարկային եկամուտ է համարվում այն բյուջետային ներհոսքը, որն ամրապնդված է հարկային պարտավորություն առաջացնող վարչական ակտով, որը չի եղել նախկինում», - ասաց Անանյանը։
Նա նկատեց՝ 2018 թ-ի համար ծրագրային ցուցանիշը պլանավորված էր 1 տրիլիոն 248,5 մլրդ դրամ, մինչդեռ կառավարության որոշմամբ այդ ցուցանիշը դարձել է 1տրիլիոն 261 մլրդ դրամ։

The 2018 was revolutionary regarding the method of tax income calculations of the state budget, chairman of the State Revenue Committee Davit Ananyan said at the 2018 budget implementation discussion at the NA.
“The 2018 as compared with the previous years was revolutionary regarding the state budget tax income calculation method. From January 2018 the idea of united treasury account was applied and all the budget inflows are considered tax incomes since January 1 2018 which was not so previously,” Ananyan said.
He said the 2018 program index was planned to be 1 trillion 248,5 billion while with the government’s decision it became 1 trillion 261 billion AMD.