«Ժամանակ». Աբովյանում ՔՊ-ն հունիսի 9-ի ընտրություններում հաղթելու ոչ մի հնարավորություն չունի
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Նախորդ օրը Աբովյանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած սակավամարդ երթը և Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանի գործադրած ոչ համարժեք ջանքերը ցույց են տալիս, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հունիսի 9-ի ընտրություններում հաղթելու ոչ մի հնարավորություն չունի:
ՔՊ-ի թեկնածու Գրիգոր Գուլյանը այնքան թույլ է, որ ոչ մի համեմատության չի դիմանում գործող քաղաքապետի հետ: Ընտրողները համարում են, որ ավելի լավ է մնա գործող քաղաքապետը, քան ՀՀԿ-ական իշխանությունից ՔՊ-ին ժառանգության կարգով անցած Գուլյանը:
Բացի այդ, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ամեն ինչ անելու է՝ ցույց տալու համար, որ իր հեղինակությունը Աբովյանում ավելի մեծ է, քան Նիկոլ Փաշինյանինը»:

«Жаманак»: У партии «Гражданский договор» нет никаких шансов на победу в Абовяне
Газета «Жаманак» пишет, что организованное позавчера премьер-министром Николом Пашиняном малочисленное шествие в Абовяне и приложенные губернатором Котайка Романосом Петросяном неравнозначные усилия показали, что партия «Гражданский договор» не имеет никакой возможности победить на выборах 9 июня.
Кандидат от партии «Гражданский договор» настолько слабый, что не выдерживает никакого сравнения с действующим мэром. Избиратели считают, что будет лучше, если останется действующий мэр, чем доставшийся в наследство от власти РПА партии «Гражданский договор» Гулян.
Кроме того, председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян сделает все возможное, чтобы показать, что у него в Абовяне больше авторитета, чем Никола Пашиняна.