Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Շվեդիա
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 10-13-ը պաշտոնական այցով կլինի Շվեդիայում, տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Այցի շրջանակում նախատեսվում է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Շվեդիայի թագավոր Նորին Մեծություն Կարլ XVI Գուստավի հետ, Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի, Արտաքին գործերի նախարար Մարգո Ուոլսթրոմի, Միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի, ԵՄ գործերի նախարար Հանս Դալգրենի հետ:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ուփսալայի համալսարան, կհանդիպի Ուփսալայի նահանգապետ Գորան Էնանդերի, ինչպես նաեւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոնա Ղազարյանը, Արման Աբովյանը եւ Աննա Կոստանյանը:

Delegation Led by Ararat Mirzoyan is To Leave for Kingdom of Sweden
On June 10-13 the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be in Sweden on an official visit.
Within the framework of the visit the meetings of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan with the King of Sweden His Excellency Carl XVI Gustaf, the Speaker of the Riksdag Andreas Norlén, the Minister for Foreign Affairs Margot Wallström, the Minister for International Development Cooperation Peter Eriksson and the Minister for EU Affairs Hans Dahlgren are scheduled.
The delegation led by the NA Speaker will visit Uppsala University and will meet with the Governor of Uppsala County Göran Enander, as well as the representatives of the Armenian community.
The Head of the RA NA Armenia-Sweden Friendship Group Hripsime Grigoryan, the NA deputies Hovhannes Hovhannisyan, Sona Ghazaryan, Arman Abovyan and Anna Kostanyan are in the delegation.