Ուկրաինացի ազգայնականները բողոքի ակցիա են կազմակերպել Պյոտր Պորոշենկոյի տան դիմաց (Տեսանյութ)
Ուկրաինայում ազգայնականները բողոքի ակցիա են կազմակերպել նախկին նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի՝ Կիևում գտնվող տան դիմաց:
Ակցիային մասնակցել է մոտ 150 մարդ:
Նրանք պարզել են Ուկրաինայի պետական դրոշներ և հայրենասիրական երգերի ներքո նախկին նախագահի տան ուղղությամբ նետել են վառվող ճայթրուկներ, բղավելով՝ «Պորոշենկոյին բանտ ուղարկեք»:
Ակցիայի կազմակերպիչը «Հանրային վերահսկողություն, ազնիվ երկիր» հասարակական կազմակերպությունն է, որի ղեկավար Վլադիսլավ Լիտվինչուկը հայտարարել է, որ ցուցարարները պահանջում են հետաքննել Պորոշենկոյի մասնակցությունը կոռուպցիոն գործարքներին:
«Իր նախագահության օրոք Պորոշենկոն 18 անգամ ավելացրել է իր կարողությունը, դա մենք չենք մոռացել», - ասել է նա՝ ավելացնելով, որ եթե իրենց պահանջները չկատարվեն, ակցիաները կշարունակվեն:

Националисты забросали усадьбу Порошенко файерами и потребовали посадить его (Видео)
У дома экс-президента Украины Петра Порошенко в поселке Козин под Киевом националисты устроили акцию протеста. Видео беспорядков опубликовано на YouTube-канале издания «Страна.ua».
Сообщается, что в акции приняли участие около 150 человек. Протестующие собрались под флагами Украины и запрещенной в России организации «Правый сектор». Под звучащие из колонок патриотические песни они забрасывали дом экс-главы государства горящими файерами и кричали «Порошенко за решетку!»
Организатором мероприятия стала организация «Громадський контроль чесна країна» («Общественный контроль - честная страна»).
Ее руководитель Владислав Литвинчук заявил, что протестующие требуют расследования об участии Порошенко в коррупционных схемах «Укроборонпрома».
«За время своего президентства он увеличил свое состояние в 18 раз, об этом все забыли?» - возмутился он, добавив, что, если требования протестующих не будут выполнены, акция будет иметь бессрочный характер.