Միգրանտների մեծ հոսքի պատճառով Պերուն Վենեսուելայի հետ այցագրային ռեժիմ է սահմանում
Պերուի իշխանությունները որոշել են այցագրային ռեժիմ սահմանել Վենեսուելայի հետ՝ այդ երկրից միգրանտների մեծ հոսքի պատճառով: Այդ մասին հայտարարել է հանրապետության նախագահ Մարտին Վիսկառան:
«Մենք անվտանգ և  կարգավորված միգրացիա ենք ցանկանում: Այն այդպիսին կարող է լինել միայն Վենեսուելայի քաղաքացիների մուտքի լավագույն վերահսկողության դեպքում: Ուստի հունիսի 15-ից երկիր կարող են ժամանել միայն անձնագրով և համապատասխան այցագրով վենեսուելացիները»,- մեջբերում է նրա խոսքը El Comercio թերթը:
Պերու մուտքի համար հարևան երկրի քաղաքացիներին անհրաժեշտ կլինի ստանալ հումանիտար այցագիր հանրապետության հյուպատոսություններից մեկում:
Պերուի միգրացիոն ծառայության տվյալով՝ Բոլիվարյան Հանրապետությունում ծայր առած ճգնաժամի ընթացքում երկիր է ժամանել 800 հազար վենեսուելացի:

Перу вводит визовый режим с Венесуэлой из-за наплыва мигрантов
Власти Перу решили ввести визовый режим с Венесуэлой из-за большого числа мигрантов из этой страны. Об этом объявил в четверг президент республики Мартин Вискарра.
"Мы хотим безопасную и упорядоченную миграцию. Такой она может быть только при лучшем контроле въезда венесуэльских граждан. Поэтому с 15 июня в страну смогут въехать только венесуэльцы с паспортом и соответствующей визой", - приводит его слова газета El Comercio.
Для въезда в Перу гражданам соседней страны нужно будет получить гуманитарную визу в одном из консульств республики.
По данным миграционной службы Перу, за время кризиса в Боливарианской Республике в страну въехали 800 тыс. венесуэльцев.