ՀՀ-ում անցկացվելիք ԵԱՏՄ տնտեսական խորհրդի նիստին ակնկալում ենք Պուտինի այցը Հայաստան. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան
Ռուսաստանում մեծապես կարևորվեց տարեսկզբին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Մոսկվա, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Ռուսաստանում մեծապես կարևորվեց տարեսկզբին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Մոսկվա, որտեղ ներկայացվեցին Հայաստանի ԵԱՏՄ նախագահության առաջնահերթությունները», - ասաց դեսպանը:
Վերջինս ընդգծեց, որ այս տարի հոկտեմբերին Հայաստանում տեղի կունենա ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստը, որին կմասնակցեն ԵԱՏՄ անդամ երկրների ղեկավարները:
«Մենք, բնականաբար, ակնկալում ենք այդ հանդիպմանը ՌԴ նախագահի այցը Հայաստան», - ասաց դեսպանը:
Սերգեյ Կոպիրկինը ընդգծեց, որ ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունները շարունակում են ստաբիլ զարգանալ և մնալ բարձր մակարդակի վրա:

Мы ожидаем визита президента РФ в Ереван в октябре этого года – посол РФ в Армении
В России высоко оценили приезд премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Москву в начале года, заявил сегодня на пресс-конференции посол России в Армении Сергей Копыркин.
«В России высоко оценили приезд в Москву в начале премьер-министра Никола Пашиняна для представления приоритетов армянского председательства в ЕАЭС», - сказал посол.
Он подчеркнул, что в октябре этого года состоится заседание Высшего экономического совета ЕАЭС на уровне лидеров стран-членов ЕАЭС.
«Естественно, мы ожидаем приезда в Ереван президента Российской Федерации», - сказал посол.
Сергей Копыркин подчеркнул, что отношения Армения – Росси продолжают стабильно развиваться и остаются на высоком уровне.