Սորոսին մեղադրել են ԱՄՆ-ում սողացող հեղափոխության կազմակերպման համար
«Fox News»-ի հաղորդավար Թաքեր Կարլսոնը հայտարարել է, որ ֆինանսիստ և միլիարդատեր Ջորջ Սորոսն իր հարստությունն օգտագործել է արմատական գաղափարախոսություն տարածելու համար:
«Մարդիկ չեն հասկանում, թե ինչ չափով է Սորոսը վերափոխում երկիրը, իսկ նրանք պետք է հասկանան դա», - հայտարարել է նա:
Կարլսոնը մատնանշել է Ֆիլադելֆիայի շրջանային դատավորի ընտրությունը՝ որպես Սորոսի ազդեցության ապացույց:
«Ֆիլադելֆիայում Սորոսը աջակցել է Լարի Կրասներին և վերջին տասը տարում սպանությունների մակարդակն այնտեղ ամենաբարձրն է», - ասել է Կարլսոնը:
Բացի այդ Սորոսին մեղադրել են դատախազությունը ֆինանսավորվելու ու շրջանային դատավորի ընտրությունները գնելու փորձերի մեջ:

Сороса обвинили в организации ползучей революции в США
Телеведущий Fox News Такер Карлсон заявил, что финансист и миллиардер Джордж Сороа использовал свое богатство, чтобы внедрить радикальную идеологию.
«Люди не понимают, в какой степени Джордж Сорос успешно переделывает эту страну, а они должны понимать», - заявил Карлсон.
Карлсон указал на избрание окружного прокурора Филадельфии в качестве доказательство влияния Сороса
«В Филадельфии Сорос поддержал Ларри Краснера, и уровень убийств там самый высокий за последние десять лет», - сказал Карлсон.
Другой прокурор заявил, что прокуратура финансируется Соросом и обвинил его в попытке радикализации и покупки выборов окружного прокурора.