Կրկին փորձ է արվում Մանվել Գրիգորյանին տեղափոխել քրեակատարողական հիմնարկ. Պաշտպան
Մանվել Գրիգորյանը շարունակում է մնալ քաղաքացիական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Երեկ բժիշկների կոնսիլիում է հրավիրվել, որի արդյունքների վերաբերյալ պաշտպանական կողմի գրավոր հարցման պատասխանն առայժմ չի ստացվել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց վերջինիս փաստաբան Արսեն Մկրտչյանը՝ հույս հայտնելով, որ պատասխանն այսօր կլինի։
«Ոչ մի նորություն չկա։ Առողջական վիճակն ինչպես կար, այդպես է։ Մեր տեղեկություններով՝ այն անձինք, ովքեր առևանգել էին Մանվել Գրիգորյանին և տեղափոխել քրեակատարողական հիմնարկ, զբաղված են նույն գործընթացով։ Նրանք շարունակում են ջանքեր գործադրել, որպեսզի նորից, ի հակառակ Եվրոպական դատարանի որոշման, Մանվել Գրիգորյանին տեղափոխեն ՔԿՀ։ Չեն հանգստանում, շարունակում են այդ գործընթացն իրականացնել», - ասաց փաստաբանը՝ նշելով, որ այսօր ևս տեսակցելու է իր պաշտպանյալին։
Արսեն Մկրտչյանը տեղեկացրեց, որ յուրաքանչյուր օր 3-4 ժամով տեսակցում է Մանվել Գրիգորյանին։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել էր հունիսի 6-ին, և նրան տեղափոխել էին քաղաքացիական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում։

Attempts made to transport Manvel Grigoryan to penitentiary: lawyer
Ex-lawmaker Manvel Grigoryan still remains in the resuscitation department of the civilian hospital, his lawyer Arsen Mkrtchyan told Aysor.am, adding that yesterday the doctors convened a consilium but the results have not been provided to the defense side. yet.
“There is no information. The health condition remains unchanged. According to our information, the people who kidnapped Manvel Grigoryan and transported him to penitentiary are doing the same. They continue exerting efforts to transport Manvel Grigoryan to penitentiary against the decision of the European Court,” the lawyer said, adding that he is visiting his defendant every day for 3-4 hours.
Manvel Grigoryan’s health condition worsened on June 6. He was transported to civilian hospital and is in resuscitation department.