Պետական դավաճանության մեղադրանքով Ադրբեջանում լրագրող է ձերբակալվել
Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել Xeberman.com և Press.az.com կայքերի հիմնադիր և  գլխավոր խմբագիր Պոլադ Ասլանովի նկատմամբ` հայրենիքի դավաճանության մեղադրանքով: Նա ձերբակալվել է, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Ասլանովը բազմիցս գաղտնի հանդիպումներ է անցկացրել Ադրբեջանի տարածքից դուրս, համագործակցել է արտասահմանյան հատուկ ծառայությունների աշխատակիցների հետ և դրա դիմաց ստացել վարձատրություն։
«Կատարելով օտարերկրյա հետախուզական ծառայությունների առաջադրանքները, Ասլանովը նրանց հետ կիսվել է գաղտնի տեղեկություններով, որոնք սպառնում են Ադրբեջանի պետական անվտանգությանն ու պաշտպանությանը։ Նա նաև պայմանավորվել է հրապարակել հակակոռուպցիոն նյութեր լրատվամիջոցներում և սոցիալական ցանցերում», - հայտնում է Ադրբեջանի պետական   անվտանգության ծառայությունը:

Azerbaijani journalist accused of state betrayal
Azerbaijani state security service has instituted criminal case against founder and editor-in-chief of Xeberman.com and Press.az.com web sites Polad Aslanov accusing him of homeland betrayal. Interfax reports that Aslanov has been arrested.
During the preliminary investigation it has been revealed that Aslanov held numerous meetings outside Azerbaijani territory, cooperated with representatives of foreign special services and was paid for it.
“Implementing the assignments of foreign intelligence services, Aslanov shared with them secret information which endanger Azerbaijan’s state security and defense. He also agreed to publish anti-corruption materials in the media and social networks,” Azerbaijani state security service reported.